Sözcü Plus Giriş

Eğitim-İş 2 Ekim’de Genel Kurul’a gidiyor

Eğitim-İş sendikası, 2 Ekim'de Genel Kurul kararı aldı. Ankara'da yapılacak Genel Kurul için aday listesi de belirlendi. Aday listesinde sendikanın şube yöneticilerinin de isimleri var.

Yurdagül UYGUN
16:20 -
Eğitim-İş 2 Ekim’de Genel Kurul’a gidiyor

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş), 2 Ekim’de genel kurula gidiyor. Ankara’da yapılacak genel kurulda yönetim kurulu, denetleme kurulu ve disiplin kurulu seçilecek. Yönetim Kurulu listesinde bu kez Eğitim-İş’in şube yöneticileri de var.

‘Yol arkadaşları’ grubu olarak açıklanan yönetim kurulu aday listesi Ebru Sungar, Mehmet Balık, İsa Kayadan, Ahmet Güngör, Orhan Yıldırım, Şükrü Balun ve Ahmet Kürtül’den oluşuyor. Denetleme Kurulu’nda İbrahim Daş, Durmuş Akyüz, İbrahim Bozdağ yer alırken, Disiplin Kurulu adayları ise Özgür Aras, Mustafa Karaca ve Mustafa Aksu.

‘Yol arkadaşları’ yaptıkları açıklamada şunları vurguladı: “Sevdası Türkiye ve Cumhuriyet olanların evi Eğitim İş sendikamızın tüzüğünde ve kuruluş gerekçesinde yazılı değerlerimizi ileriye taşımak, eşitlik özgürlük kardeşlik mücadelemizi örgütlemek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerini yaşamak yaşatmak ileriye taşımak, Eğitim İş sendikamızı Cumhuriyetimizin büyük eserlerinden biri yapmak, yol gösteren, plan, proje öneren, ülkemizin ve halkımızın tasada ve sevinçte birliğini pekiştirecek çalışmalar yapmak için el ele gönül gönüle…”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more