Sözcü Plus Giriş

Eğitim-iş: AKP’nin tutarsız politikaları terör örgütlerine cesaret veriyor!

Hain saldırıya eğitimcilerden de tepki geliyor. Eğitim-İş, hain saldırıyı kınadığı mesajında teröre de AKP'ye de tepki gösterdi.

Güncellenme: 15:20, 19/03/2016
Eğitim-iş: AKP’nin tutarsız politikaları terör örgütlerine cesaret veriyor!

Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısı Türkiye’yi bir kez daha kahretti. Eğitim-İş hain saldırıyı kınadığı mesajında “AKP'nin kirli, tutarsız politikaları,  terör örgütlerine kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermektedir” dedi.

Taksim’deki hain saldırıya eğitimcilerden de tepki geliyor. Eğitim-İş, hain saldırıyı kınadığı mesajında teröre de AKP’ye de tepki gösterdi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası da (Eğitim-iş) hain saldırıyı kınadı. “Ankara Kızılay'daki patlamanın ardından, art arda meydana gelen bombalı saldırıları önleyemediği için İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarını istifaya davet etmiştik. Şimdi bu çağrımızı yineliyoruz” dedi.

 


“İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ”

Eğitim-iş mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Karanlık güçlerin, adım adım tırmandırdığı terör bugün, İstanbul'u vurdu. Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde pimi çeken erkek canlı bomba, biri kendisi olmak üzere 5 canı katletti. Saldırıda 12′si yabancı uyruklu, toplam 36 masum da yaralandı.
İstanbul, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaşamını kaybetmesine, 21 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemiz art arda gelen terör saldırıları nedeniyle sarsılmakta, masum vatandaşlarımız yaşamını kaybetmektedir. Halkının can güvenliğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruması gerekirken, sadece iktidarını korumanın derdine düşen AKP'nin kirli, tutarsız politikaları, terör örgütlerine kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermektedir. Sivil korunmasız vatandaşlarımıza yönelen emperyalizmin tetikçisi terör örgütleri, ülkemizi yangın yerine çevirmiştir.

Daha birkaç gün önce Almanya, bölgede olası bir terör saldırısı nedeniyle İstanbul Başkonsolosluğu'nu ve Alman Lisesi'ni tatil edip vatandaşlarını bölgede bulunmamaları için uyarırken terör saldırılarını önleme konusunda hiçbir şey yapmayan İstanbul Valiliği, “teyit edilmeden, kamuoyunu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu” gerekçesiyle Alman yetkilileri eleştirmişti. Bu durum, ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ankara Kızılay'daki patlamanın ardından, art arda meydana gelen bombalı saldırıları önleyemediği için İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarını istifaya davet etmiştik. Şimdi bu çağrımızı yineliyoruz, Almanya'nın uyarısına “sansasyon” diyen, yandaş olmaktan başka hiçbir meziyeti bulunmayan İstanbul Valisi Vasip Şahin de dahil olmak üzere olaylarda sorumluğu olan ilgililerin mazeret üretmeksizin; amasız, fakatsız, derhal istifa etmeleri gerekmektedir.

Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütleri hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütleri bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Ancak bilinmelidir ki Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.

Eğitim-İş olarak, terörü bir kez daha lanetliyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılı ailelerine, ulusumuza başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:15:19,