Sözcü Plus Giriş

İmam hatip liselerinde İspanyolca dil eğitimi

İspanyolca konuşan yaklaşık 7 milyon Müslüman nüfus bulunduğunu dikkate alan MEB, imam hatip liselerinde İspanyolca dil eğitimi verileceğini duyurdu.

15:56 -
İmam hatip liselerinde İspanyolca dil eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),  Anadolu imam hatip liselerinde bir ilke imza atılarak, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren İspanyolca dil eğitimi yapılacağını duyurdu. Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadıköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde İspanyolca hazırlık sınıfı açılacak.

MEB’in resmi internet sayfasında yer alan habere göre, bu kapsamda, proje okulu olan Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadıköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde birer sınıf İspanyolca hazırlık sınıfı olarak açacak. Böylece İspanyolca dil eğitimi, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ilk defa başlamış olacak.

İSPANYOLCA KONUŞAN MÜSLÜMANLAR İÇİN MEB HAMLESİ

Orta ve Güney Amerika'daki ülkelerde İspanyolca konuşan yaklaşık 7 milyon Müslüman nüfus bulunduğu dikkate alınarak, İspanyolca dil eğitimi alan ve Türkiye'de özgün bir model olan imam hatip liselerinden mezun olacak öğrencilerin, bu ülkelerdeki Müslüman topluluklarla ilişkilerin güçlendirilmesinde önemli rol almaları, ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamaları hedefleniyor.

İspanyolca dilinin öğretilmesinde Türkiye'de öncü olacak imam hatip okullarında açılacak hazırlık sınıflarına 2016-2017 öğretim yılı için toplamda 68 öğrenci alınacak.

Son güncelleme: 15:58 31.05.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more