Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi açıldı

Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi Cumhuriyet Bayramı öncesi hizmete açıldı. Restore edilerek hizmete açılan tarihi binada gençlere müzik ve drama eğitimi verilecek.

Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi açıldı

Kadıköy Belediyesi’nin, gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyesi olan “Gençlik Sanat Merkezi” açıldı. Restore edilerek gençlerin hizmetine sunulan tarihi binada gençler müzik ve drama eğitimi alacak.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl satın aldığı tarihi binayı restore ederek Gençlik Sanat Merkezi'ne dönüştürdü. Kadıköylü gençlere müzik ve drama eğitimi verecek olan Gençlik Sanat Merkezi, görkemli bir şölen ile hizmete açıldı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin küçük bir konser verdiği açılışa CHP İstanbul Milletvekilleri Şafak Pavey, Gürsel Tekin, Onursal Adıgüzel, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Parti Meclisi üyesi Hüsnü Süslü, Kadir Gökmen Öğüt, İBB CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülseven, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin oyuncu Müjdat Gezen, Enis Fosforoğlu, Kayhan Yıldızoğlu ve çok sayıda Kadıköylü katıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kurdele kesimi ile ardından gençlik merkezini konuklara gezdirerek bilgi verdi.

“KAMU ARAZİLERİ SATILMASIN DİYORUZ”

Açılışta konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Burası 110 sene önce hizmetler okuluydu. Gençlerimize kazandırdık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı gençlerimize hediye ettik. Burada tiyatro, drama, müzik, gençlerin kişisel gelişimi ile ilgili çalışmalar olacak. 110 yıllık tarihi bina böyle bir binada onlarında eğitim almanın da ayrı bir gururu ve keyfi var. 2 bin gencimiz buradan faydalanacak. Buranın arazisinin biz satın aldık. Kamu arazileri satılmasın diyoruz. Kamu arazilerinin satılmamasını neden işte bu. Satılırsa bu gençlerin, kadınların, çocukların ihtiyacı olan yapıları şu anda yerleri yok. Göztepe'de bir yer daha var, satın alıyoruz. Hazır kamu arazileri varken birileri satıyor, birileri alıyor. Kamu arazileri kamu için kullanılmalı, halk için kullanılmalı” dedi.

14 YAŞ ÜSTÜ GENÇLERE HİZMET VERİYOR

Kadıköy Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Acıbadem Nazifbey Sokak’taki 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alarak yenilediği binada 14 yaş üstü gençler drama ve müzik eğitimi alacak.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi'ni tamamlayacak biçimde hizmet verecek olan Gençlik Sanat Merkezi, 673 metrekare bahçe alanı olan binada hizmet verecek. 4 katlı ve ahşap yapısı korunarak yenilenen binada 6 derslik, 3 etüt odası, 90 izleyici kapasiteli performans salonu, sergi salonu, konferans alanları, kitaplık, müzik ve film arşivi bulunuyor.

17 ayrı branşta öğrenci kabul edecek Gençlik Sanat Merkezi kayıtları ise 24 Ekim'de başladı. 4 Kasım'a kadar kayıtların süreceği merkezde eğitim ise 7 Kasım'da başlıyor. 14 yaş üstü gençlerin müzik ve drama eğitimi alacağı merkezin kapıları haftanın 6 günü 10.00 ile 20.00 arasında tüm yurttaşlara açık olacak. Eğitimler, hafta sonu 12.00-20.00 ve hafta içi 16.00-20.00 saatlerinde gerçekleşecek.

Loading...