Sözcü Plus Giriş

Kadınların Geleceği Yeditepe’de konuşulacak: “Farklıyız ve eşitiz”

Dünyanın en önemli fütüristleri 1 Mart Gelecek Günü’nde Yeditepe Üniversitesi’nde buluşuyor.

Güncellenme: 11:39, 28/02/2016
Kadınların Geleceği Yeditepe’de konuşulacak: “Farklıyız ve eşitiz”

Fütüristler Derneği (TFD) tarafından Yeditepe Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek Gelecek Günü etkinliğinin bu yılki teması “Future of Woman / Kadının Geleceği” olacak.

Dünyanın en önemli fütüristleri 1 Mart Gelecek Günü'nde Yeditepe Üniversitesi'nde buluşuyor.

Kadın-Erkek eşitliğine odaklanacak etkinliğin uluslararası konuşmacıları arasında İskandinavya'nın ve dünyanın önde gelen, tanınmış fütüristlerinden biri olan Anne Skare Nielsen, Coca- Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas ve Futurenavigator'dan fütürist Liselotte Lyngsø yer alacak.

Türkiye'den konuşmacıların arasında ise Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Fütüristler Derneği Başkanı ve Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Sanem Oktar, Yıldız Holding Türkiye Pazarlama Başkanı Lale Saral Develioğlu gibi pek çok önemli isim yer alacak.

Sevinç Satıroğlu ve Doruktan Tüker'in sunumuyla gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılanlar, Kadın-Erkek eşit olduğumuz, olacağımız dünyanın neye benzeyeceğini, nasıl daha iyi olacağını anlamak, kadın, erkek ve tüm cinslerin eşit olduğu bir dünyanın ne kadar renkli, aydınlık, sağlıklı, verimli, sürdürülebilir ve dengeli olacağına dair gelecek hayalleri kurmak, senaryolar konuşmak ve Yeditepe Üniversitesi'nin eğitim vizyon ve yaklaşımını yakından tanımak gibi özel şanslara sahip olacak.

Etkinlikle ilgili özel uygulamalar ve program detaylarına http://gelecekgunu.org/tr/ internet adresinden ulaşabilirsiniz.