MEB’in takvimi yanılttı, AÖL sınav sonuçları açıklanamadı!

MEB, AÖL 1. dönem sınav sonuçlarının ertelendiğini duyurdu. Buna bağlı olarak, kayıt yenileme işlemleri de sonuçları açıklanacağı gün yapılacak.

MEB’in takvimi yanılttı, AÖL sınav sonuçları açıklanamadı!

2016 AÖL Eğitim ve Öğretim takvimine göre bugün açıklanması beklenen AÖL 1. dönem sınav sonuçları ertelendi. Buna bağlı olarak kayıt yenileme işlemleri de sınav sonuçlarının açıklanacağı güne ertelendi.

AÖL öğrencileri heyecanla sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken MEB, sonuçların açıklanmasını ertelediklerini duyurdu.

AÖL sınav sonuçları ile ilgili bir duyuru yapan MEB, sonuçların açıklanmasının ertelendiğini ilan etti. MEB'den yapılan son duyuruya göre sınav sonuçları, işlemlerin tamamlanabilmesi durumunda bu hafta içinde açıklanacak.

Ocak ayı başında Açık Öğretim Lisesi öğrencileri AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe 25 Ocak 2016’ya odaklanmışlardı.  MEB, AÖL 1. dönem sınav sonuçlarının ertelendiğini duyurdu. Buna bağlı olarak kayıt yenileme işlemlerinin de sınav sonuçlarının açıklandığı gün başlayacağı belirtildi.

MEB'in AÖL sınav sonuçları açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“25 Ocak 2016 tarihinde açıklanacağını duyurduğumuz I. dönem sınav sonuçları, işlemlerin tamamlanması halinde hafta içinde açıklanacaktır. Sınav sonuçları açıklandığında Kayıt Yenileme İşlemleri de aynı gün içerisinde başlayacaktır.”

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem sınav sonuçları açıklandığında sınav sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki bağlantı ile erişebileceğiniz AÖL web sitesine öğrenci girişi yapmanız gerekiyor. Söz konusu sayfada ekranda gördüğünü güvenlik kodunu, öğrenci numaranızı ve şifrenizi ilgi alanlara yazarak sistemi giriş yapabilir ve AÖL sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

AÖL 2015 – 2016 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri: 18 Ocak-5 Şubat 2016
Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi: 5 Şubat 2016
2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri: 25 Ocak-5 Şubat 2016
II. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması: 18 Ocak 2016
II. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması: 8 Şubat 2016
II. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması: 14 Mart 2016

AÖL II. DÖNEM KAYIT İŞLEMLERİ

Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem ilk kayıt işlemleri 18 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılmaktadır.

MEB'in açıklamasına göre 2016 yılı için yeni kayıt ücreti 40TL olarak belirlenmiştir. Bu meblağın 30TL'si Açık Öğretim Lisesi'nin anlaşmalı banka hesabına, 10TL'si ise kayıt yapan kurumun Okul Aile Birliği hesabına yatırlması gerekmetedir.

Bunun yanında kayıt yenileme işlemlerinde de yeni bir düzenleme gelmiştir. Kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Dönemden itibaren otomatik olarak yapılacak. Öğrencilik durumu 2015/1 aktif veya donuk öğrencilerin kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan (Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırmaları yeterli olacak.

Loading...