Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ndan Tıp öğrencilerine ilginç nasihatler!

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tıp öğrencilerine ilginç nasihatlerde bulundu.

Güncellenme: 12:58, 19/03/2016
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ndan Tıp öğrencilerine ilginç nasihatler!

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gençlere öz değerler konusunda nasihatler verdi.  “En çok kendinize güvenin. Çünkü benim çok güvendiğim babam bugün rahmetli, yok” dedi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tıp öğrencilerine ilginç nasihatlerde bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçim bölgesi Bursa’da, Merinos Göl Parkta Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere nasihatte bulunup, “Kendi vicdanınızı merkeze alan bir hayat kurun” diyen Bakan Müezzinoğlu, gençlerin ülkenin geleceği için önemli olduğuna dikkat çekti.

Müezzinoğlu, “Bir sabahın köründe burada ne işimiz var? Hele hele bir cumartesi sabahında. Mesela uyku uyuyabiliriz, arkadaşımız da sohbet edebiliriz. Sabahın köründe ne işiniz var burada diyebilir nefsimiz. Ama vicdanımız ‘ben bu ülkenin insanıyım. Bu ülkede öğrenciyim ve bir genç olarak, bu mesleğin mensubu olarak benim farklı sorumluluklarım var. Ve bunun için bu ortamda mutlaka bende olmalıyım' diyen vicdanınızın sesini dinledik ve buraya geldik” dedi.

“MATEMATİK MEDENİYETİNİN DEĞİL RAHMET VE BEREKET MEDENİYETİNİN MENSUPLARIYIZ”

Münakaşa ile münazara arasındaki farkı da gençlere anlatan Müezzinoğlu, gençlere münakaşadan değil münazaradan yana olmalarını istedi. Münakaşa ile bir yere varılamayacağının altını çizen Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mücadele bizi başarıya götürür. Ülkemizi de, birey olarak şahsımızı da ileriye götürür. İnsanlığın değerlerinin peşinde koşabilmek için çok çalışmalıyız. Bizler matematik medeniyetinin değil, rahmet ve bereket medeniyetinin mensuplarıyız. Matematiği de iyi yapacağız ama rahmet ve bereketin peşinde koşacağız. O nedenle hayatınızın sabit ayağı mutlaka belli değerler üzerine otursun.”

“ÖZGÜVEN CENABI ALLAH’IN İNSANA VERDİĞİ EN BÜYÜK ZENGİNLİK”

Gençlere öz değerler konusunda nasihatler veren Müezzinoğlu, “Amerika’da Japonya’da Çin’de dünyaya gelmiş olabilirsiniz. Öz güven hayat felsefeniz farklı olabilir. Ama bir insansanız öz değerleriniz vardır. Adımın şu veya bu olduğu önemli değil, milletimin veya ırkımın şu veya bu olduğu önemli değil. İnsan olarak birinci planda öz değerlerimiz vardır. Hangi dine mensup olursanız olun. Çalışkan olan kendisine karşı sorumlulukları olan bir insanın özgüvensiz olması mümkün değildir. Ben bugün Japonya’nın herhangi bir köyüne gideceğim zaman tek bir kelime Japonca bilmesem dahi özgüvenim asla beni yalnız bırakmaz. Başım dik, alnın açık, orada sıkıntı çekebilirim, ama asla burada ‘kahroldum, mahvoldum, şu oldu bu oldu' demem. Çünkü o özgüven Cenabı Allah’ın insana verdiği en büyük zenginliktir. Bizim bu zenginliği fark edip o değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Annenize, babanıza inanın güvenin. Öğretmeninize, hocanıza güvenin. Bakanınıza inanın, güvenin. Ama en çok kendinize güvenin. Çünkü benim çok güvendiğim babam bugün rahmetli, yok. Keşke yaşıyor olsa. Annem, güvendiğim birçok hocam, birçok insan bugün yok. Yarın birçoğu da olmayacak. Ama kendime olan özgüven son nefesimi verene kadar bana eşlik edecek” ifadelerini kullandı. DHA

Yayınlanma Tarihi:12:23,