Sözcü Plus Giriş

Norm fazlası öğretmenler için başvurular alınmaya başlandı

MEB, bir genelge yayınlayarak, norm fazlası öğretmenler için 23 Eylül’e kadar başvurularını alarak, 26 Eylül’e kadar atamalarını gerçekleştireceğini açıkladı.

20:51 -
Norm fazlası öğretmenler için başvurular alınmaya başlandı

MEB, norm fazlası öğretmenler için başvuruları almaya başladı. MEB tarafından yayınlanan genelgeye göre, 8 yıllık görev süresi dolan yönetici ve öğretmenlerin, alanlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına 23 Eylül 2016 tarihine kadar başvuruları alınarak 26 Eylül 2016 tarihine kadar atamaları gerçekleştirilecek.

Genelgeye göre, tercihte bulunanların en fazla 25 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilmek üzere tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre il içinde, tercihlerine atamayanlar ile tercihte bulunmayanların hizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde bunun olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitimi kurumlarına başvurular 23 Eylül 2016 tarihine kadar alınacak, atamalar valiliklerce 26 Eylül 2016 tarihine kadar yapılacak.

İşte o genelge:

unnamedunnamed (1)
meb
Son güncelleme: 20:56 20.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more