Sözcü Plus Giriş

Okullar açıldı

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı bugün başladı. 18 milyon öğrenci bugün ders başı yaparken, polis de geniş güvenlik önlemi aldı. Büyükşehirlerde ise okulların açılmasıyla birlikte yoğun trafik yaşandı.

09:56 -
Okullar açıldı

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde özel ve resmi okullarda 18 milyon 43 bin öğrenci ve yaklaşık 900 bin öğretmen ders başı yaptı.  Okulların açılış törenleri “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını kapsayacak şekilde hazırlandı. Okulların bulunduğu yerleşim yerlerindeki gazi ve şehit yakınları, açılış törenlerine davet edildi, öğrencilere “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını anlatan broşürler dağıtıldı.

Anne ve babalarından ayrılmak istemeyen bazı öğrenciler ağladı. Foto: DHA

Anne ve babalarından ayrılmak istemeyen bazı öğrenciler ağladı. Foto: DHA

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konusu tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde öğrencilere anlatılırken, bu hafta, tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla öğrencilerin seviyeleri dikkate alınarak etkinlikler yapılacak.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

polis

2016-2017 eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte İstanbul’da polis okulların önünde denetimlere başladı. Sabah saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotik ekipleri ve ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler okulların önüne gelerek denetimler yaptı. Şüpheli görülen kişiler üzerinde arama yapan ekipler, GBT (Genel Bilgi Tarama) uygulaması da yaptı. Bu kişiler polis tarafından okul önünden uzaklaştırıldı. Öğrenci velileri ise, söz konusu uygulamadan memnun olduklarını ve öğrencilerin güvenliği açısından bu tür uygulamaların sürekli yapılması gerektiğini söyledi. Söz konusu denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca sıklıkla yapılacağı bildirildi. Yapılan uygulamaya polis helikopteri havadan destek verdi.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

trafik

Okulların başlamasıyla birlikte öğrenci servisleri de trafiğe çıktı. Tatil döneminde servis araçlarının trafikten çekilmesiyle birlikte rahatlayan İstanbul trafiği bugüne yoğunlukla başladı. 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin yanı sıra Mecidiyeköy mevkiinde yoğun olduğu görülen trafik, yer yer durma noktasına geldi.

İLGİLİ HABEROkullar sorunlarla açılıyorOkullar sorunlarla açılıyor

Son güncelleme: 14:01 19.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more