Şanlıurfa’ya ders kitabı getiren nakliyeci, taşıma parası istenildiği için polise başvurdu

Milli  Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında okuyan öğrencilere ücretsiz dağıtılması için 27 ton ders kitabı, Şanlıurfa'ya gönderildi. Nakliyeci İsa Uslu, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin kitapların depolara taşınması için kendisinden 500 lira hamal parası istediğini ileri sürüp polise başvurdu.

Şanlıurfa’ya ders kitabı getiren nakliyeci, taşıma parası istenildiği için polise başvurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, 2016- 17 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılması için 27 ton ders kitabını 2 bin 600 liraya anlaştığı nakliyeci İsa Usla aracılığıyla Şanlıurfa'ya gönderdi. İsa Uslu, 09 LU 070 plakalı TIR ile Ankara'da yüklediği 27 ton ders kitabını, sabah saatlerinde Şanlıurfa'daki Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait depoya ulaştırdı. İddiaya göre, burada yetkililer Uslu’dan ya kitapları depoya boşaltmasını ya da 500 lira hamal parası ödemesini istedi. İsa Uslu, bu talebi kabul etmeyerek polise başvurdu. İhbar üzerine depoya gelen polis, Uslu’nun ifadesini aldı. İsa Uslu, çözüm bulunmazsa aracını yediemin otoparkına bırakacağını belirterek, şöyle dedi:

nakliye1

“Ben nakliyeciyim. Ben bu kitapları zamanında adresine getirip teslim ettim. Ancak, bana görevliler 27 ton kitabı benim boşaltmamı istedi. Ben bu durumu kabul etmeyince 500 lira hamallık ücreti istendi. Mazotun litresi 4 lira 30 kuruş. Ankara'dan Şanlıurfa'ya 1800 lira mazot yaktım. 200 lira ise komisyon için ücret ödedim. Bana geriye 600 lira kalıyor. Bunun 500 lirasını da buradaki Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri istiyor. Ben kanuni hakkımı kullanarak polise başvurdum. Çözüm bulunmadığı takdirde gerekirse aracımı yediemine teslim edeceğim.”

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmazken, İsa Usla TIR’ı deponun önünde park edip sorunun çözümü için beklemeye başladı.

DHA

Loading...