Son dakika haberi! Proje okulu tanımı değişti!

Bugün Bakanlar Kurulu Kararıyla yönetmelikte yapılan değişiklikle, ‘proje okul’ tanımı değiştirildi. Yeni düzenlemeye göre bir okulun proje okulu olabilmesi için herhangi ulusal ya da uluslararası proje yapmasına gerek kalmadı. Yeni yönetmelik, bir eğitim kurumunun Milli Eğitim Bakanı onayı ile ‘proje okul’ yapılmasını sağlıyor.

Son dakika haberi! Proje okulu tanımı değişti!

Bugün Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'le ‘Proje Okul' tanımı değiştirildi.

tip-nesil-icin-1476322/?utm_source=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber">İLGİLİ HABER'Proje okullar tek tip nesil için'‘Proje okullar tek tip nesil için’

Eski yönetmelikte ‘Proje okulu' tanımı ‘Ulusal projeler ile uluslararası ikili ya da çok taraflı olarak yapılan anlaşma veya protokollere göre proje uygulaması yapılan eğitim kurumlarını' şeklinde tanımlanırken, yeni düzenlemeye göre şu şekilde değiştirildi: “Proje Okulu: Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen eğitim kurumlarını”

İLGİLİ HABERİstanbul'da proje okul <a href=öğretmen ataması başladı"/>İstanbul’da proje okul öğretmen ataması başladı

Diğer bir deyimle, daha önce bir okulun proje okulu olabilmesi için ulusal ve uluslararası proje yapması gerekirken, artık Milli Eğitim Bakanı'nın onayı yetecek. Yani bir eğitim kurumunun herhangi proje yapmasına gerek kalmaksızın, Bakan, istediği okulu proje okulu olarak belirleyebilecek.

İLGİLİ HABERBakan Yılmaz proje okullarını anlattıBakan Yılmaz proje okullarını anlattı

Loading...