TED’den 23 Nisan’da Somalı çocuklar için özel bir şenlik!

Somalı çocukları 23 Nisan'da da yalnız bırakmayan Türk Eğitim Derneği (TED), spor ve sanat etkinlikleriyle dolu özel bir şenlik hazırladı.

TED’den 23 Nisan’da Somalı çocuklar için özel bir şenlik!

“Bu yaz Soma'da çocuklarlayız!” diyen Türk Eğitim Derneği, maden faciasının ardından burs verdiği çocuklar için 2015 yılında yaz okulu da açtı.

1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulan Türk Eğitim Derneği (TED), 23 Nisan'da Somalı çocuklar için özel bir şenlik gerçekleştiriyor.

Somalı çocuklar, Soma faciasından sonra bölgede ilk kez yapılacak olan şenlikle, coşku ve sevinç dolu bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşayacak. Türk Eğitim Derneği tarafından düzenlenecek “TED Soma 23 Nisan Çocuk Şenliği”nde konserden sinemaya çeşitli gösteriler ve etkinlikler çocukların hayatına renk katacak.

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından başlattığı “Soma'ya El Ver” kampanyasıyla bölgedeki mağdur çocuklardan burs desteğini esirgemeyen ve aynı zamanda çocuklar için psiko-sosyal destek hizmetleri, gelişim düzeylerine uygun akademik ve kişisel gelişim olanakları ile birçok etkinlik ve çalışmalar düzenleyen Türk Eğitim Derneği, şimdi de facianın ardından bölgede ilk kez yapılması planlanan 23 Nisan şenliği için hazırlıklara başladı.

GÜN BOYUNCA SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ 

İlçedeki tüm çocukların katılımıyla Bülent Ecevit Parkı'nda gerçekleşecek olan “TED Soma 23 Nisan Çocuk Şenliği” ile Soma'da balon ve bayraklar eşliğinde, gün boyunca coşku, barış ve sevinç dolu bir ortam hakim olacak. Konser ve gösterilerin düzenleneceği bu özel günde, Türk Eğitim Derneği'nin tam eğitim burslu üniversite öğrencileri tarafından, şenlik alanında gün boyunca sanat ve sporla ilgili çeşitli etkinlikler yapılacak.

Gün boyu sürecek olan şenliğin akışı ise şu şekilde;

13.00 – 13.15: TED Soma 23 Nisan Çocuk Şenliği Açış Konuşmaları

13.15 – 14.45: TED Üniversitesi Müzik Grubu Whisper&Cem Spade Konseri

14.45 – 15.15: TED Üniversitesi Öğrencileri Pandomim Gösterisi

15.15 – 16.15: Soma Çocuk Gelişim Merkezi Öğrencilerinin Gösterileri

20.30 – 22.30: SineMasal Film Gösterimi: “Ters Yüz”, Nazım Yavuz Stadyumu