Sözcü Plus Giriş

Binlerce öğrenci ve velinin sonuçlarını büyük bir heyecanla beklediği TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) YEP sonuçları bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tercih ve yerleştirme takvimine göre bugün yerleştirme esas puanları (YEP), yerleştirme sonuçları ise 8 Ağustos tarihinde ilan edilececek. Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması ise 15-25 Temmuz tarihleri arasında olacak. Bakanlık 8 Ağustos tarihinde ise yerleştirme sonuçlarını açıklayacak.

TERCİHLER NE ZAMAN?

Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00'ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılacak. Yerleştirme işlemleri için yapılan tercihler http://eokul.meb.gov.tr adresinden bireysel olarak gerçekleştirilecek.

Tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecek.

30 Haziran – 14 Temmuz 2016 tarihleri arasında özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler ise tercihte bulunamayacaklar. Kayıt işlemini yapan bu öğrencilere tercih ekranı açılmayacak. Bu öğrenciler okul değiştirmek isterlerse bu işlem yerleştirmeye esas nakil döneminde, nakil şartlarını taşıyanlar için mümkün olabilecek.