Sözcü Plus Giriş

Türkiye’nin gururu oldular!

Üstün yetenekli çocukların eğitimiyle ilgili Avrupa Üstün Yetenek Noktası değerlendirmeleri çerçevesinde Türkiye’den 3 eğitim kurumu üyelik hakkı kazandı.

Güncellenme: 09:10, 24/03/2016
Türkiye’nin gururu oldular!

Anabilim Eğitim Kurumları, Rize Bilsem ve Eskişehir Ticaret Borsası İlkokulu ‘Avrupa Yetenek Noktası'na kabul edilerek Türkiye'nin gururu oldular.

Üstün yetenekli çocukların eğitimiyle ilgili Avrupa Üstün Yetenek Noktası değerlendirmeleri çerçevesinde Türkiye'den 3 eğitim kurumu üyelik hakkı kazandı.

Üstün yetenekli çocukların eğitiminin bir ülkenin en büyük yatırımı olduğuna inanan, onların eğitiminde farklılık ve farkındalık oluşturmaya çalışan ve bu çalışmasını ulusal ve uluslararası platformlarda sürdürülebilir bir model olarak hayata geçirmeyi hedefleyen Anabilim ÜYEP ekibi, bu başarısını European Talent Points'e (Avrupa Üstün Yetenek Noktası) kabulü ile kanıtladı. Anabilim Eğitim Kurumları dışında Rize Bilsem ve Eskişehir Ticaret Borsası İlkokulu da Avrupa Yetenek Noktası'na kabul edildi. Bu kurumlar Avrupa Yetenek Noktası ağına dahil olurken Avrupa Konseyi web sayfasında da yer alacaklar.

Avrupa Üstün Yetenek Noktası; üstün yetenekli çocukların eğitimi ve gelişimi için hizmet veren eğitimcileri, araştırmacıları, psikologları, ebeveynleri ve üstün yetenekli insanların kendileri arasındaki iletişimi sağlıyor.

Avrupa Üstün Yetenekliler Konseyi (European Council for High Ability – ECHA) bünyesinde; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Hollanda, Slovakya, Slovenya, İsviçre ve Türkiye gibi ülkeler yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:09,