Sözcü Plus Giriş

Zor şartlara rağmen Silopili öğrencilerin büyük başarısı!

Yasak ve operasyonlara rağmen spor dallarında büyük bir başarı elde eden Silopili öğrenciler, okullarına kupa ve madalyaları ile döndü.

Güncellenme: 13:33, 22/02/2016
Zor şartlara rağmen Silopili öğrencilerin büyük başarısı!

Şırnak’ın Silopi İlçesinde uzun süren sokağa çıkma yasakları, operasyonlar ve eğitime verilen aralara rağmen Koç İlk-Ortaokulu öğrencileri spor dallarında büyük başarı elde etti.

Öğrenciler sevinçlerini okul müdürü, öğretmen ve arkadaşları ile paylaşırken, bölge finallerine katılacak olan öğrencilerin antrenman çalışmaları ise devam ediyor

Silopi’de, geçen 14 Aralık-19 Ocak tarihleri arasında kamu düzeninin sağlanması için ilan edilen ve halende akşamları süren sokağa çıkma yasağına rağmen  Koç İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, 3 spor dalında Şırnak il birinciliğini kazanarak bölge finallerine katılmaya hak kazandıZor koşullarda görev yapan öğretmenlerin gayreti ile öğrenciler Badminton yıldız erkek, Badminton yıldız kız ve Futsal yıldız erkeklerde il birinciliği alarak okullarına kupa ve madalyaları ile döndü.

Yasak ve operasyonlara rağmen spor dallarında büyük bir başarı elde eden Silopili öğrenciler,  okullarına kupa ve madalyaları ile döndü.

Öğrenciler sevinçlerini okul müdürü, öğretmen ve arkadaşları ile paylaşırken, bölge finallerine katılacak olan öğrencilerin antrenman çalışmaları ise devam ediyor. Koç İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Nurettin Kaden, bölgelerinde yaşanan çatışma ortamı nedeniyle sıkıntılar görüldüğünü belirterek şöyle dedi:

“ZOR ŞARTLARDA GELEN BAŞARI TAKDİRE ŞAYAN”

“8 Şubat`ta okulumuz açıldı. Daha önce aylarca yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Beden Eğitimi Öğretmenimiz Musa Yıldırım Futsal dalında il birinciliğini elde etti. Daha sonra Badminton erkeklerde İl birinciliğini elde etti. Beden eğitimi öğretmeni Zübeyde Günel de Badminton kızlar dalında il birinciliğini elde etti. 3 kupa aldılar. Yani il birinciliğini elde etmek daha sonra bölgeye gidip yarışacak olmamız bizi çok mutlu etti. Böyle bir güzelliğe öğretmenlerimiz ile birlikte imza atmak bizi çok onurlandırdı. Öğrencilerimizin psikolojilerinin düzelmesi anlamında, onların kendilerine olan özgüvenini yükseltmesini çok önemsiyoruz. En başarılı okullardan birisi olmak, öğrencilerin zor şartlarda bu başarıları elde etmesi gerçekten takdire şayandır.

Öğrencilerden Neçirvan Alkiş ise, sokağa çıkma yasaklarından dolayı çok çalışamadıklarını, buna rağmen kazandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

Futsal yıldız erkeklerde il birincisi olan öğrencilerden Mehmet Aktuğ da, “Şırnak Silopi ilçesi Koç İlköğretim okulu olarak futsala katıldık. Yine antrenmanlara başladık. Şırnak`ta birinci olduk. Şimdi bölgeye doğru gidiyoruz. Kazanmaya devam edeceğiz. Başarılı da olacağımızı biliyorum” diye konuştu. DHA

Yayınlanma Tarihi:10:13,