‘1000 euro yatır Cumhurbaşkanı ile tanış’

Türkiye'de 1000 euroluk hesap açtıran gurbetçileri Cumhurbaşkanı ve Başbakan'la tanıştıracağını söyleyen DEİK bünyesindeki DİTK Avrupa Bölgesi Komite Başkanı Suat Şahin olay yarattı. DTİK Başkanı Olpak olayın Şahin'in kişisel düşüncesi olduğunu ve Şahin hakkında gereğinin yapılacağını söyledi. Şahin daha sonra yaptığı açıklamada Erdoğan ve Yıldırım'dan kendilerini vatandaşlarla tanıştırmak için söz almadığını belirtti.

‘1000 euro yatır Cumhurbaşkanı ile tanış’

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na (DEİK) bağlı Dünya Türk İş Konseyi Avrupa Başkanlığı (DTİK) 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası yükselen euro kurunu dizginlemek için bir kampanya başlattı.

DEİK’e bağlı DTİK Avrupa Bölgesi Komite Başkanı Suat Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada vatandaşları Türkiye’de 1000 euroluk hesap açmaya çağırdı. Şahin bu vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile tanıştıracaklarını söyledi.

Şahin açıklamasına şöyle devam etti: Gelin hep birlikte yaşadığımız Avrupa ülkelerine ders verelim. Türk milletinin şanını, namını bir kez daha dünyaya duyuralım. Nasıl mı savaşacağız? Hep birlikte bin avro Türkiye’ye göndererek, TL’ye çevirip Türk bankalarında hesap açtıralım.

‘GEREĞİ YAPILACAK’

Kampanya kısa sürede ilgi uyandırırken sozcu.com.tr’ye açıklamada bulunan Dünya Türk İş Konseyi Başkanı Nail Olpak Şahin hakkında gerekenin yapılacağını belirtti. Olpak, “Döviz kurlarındaki dalgalanma sonuncu, muhtemelen iyi niyetle ama yanlış anlamalara da yol açacak şekilde, kişisel düşüncelerle, bazı kampanyalar önerilmektedir. Böyle bir öneri de DTİK Avrupa Bölge Komite Başkanımız Suat Şahin tarafından, şahsi Facebook ve Whatsapp grubunda yapılmıştır. Söz konusu öneri, DEİK ve DTİK’in kurumsal görüşü olmayıp, Sayın Şahin’in kişisel düşüncesidir.

DEİK-DTİK çatısı altında gerekli istişareler yapılmadan kurumsal görüş gibi yansıtılan bu gelişmeyle ilgili gereken yapılacaktır” diye konuştu.

‘SÖZ ALMADIM, RİCA EDECEKTİM’

Tepkiler üzerinde kişisel Facebook hesabından bir duyuru yapan Suat Şahin ise vatandaşları Erdoğan ve Yıldırım ile görüştürmek için Cumurhubaşkanı ve Başbakan’dan izin almadıklarını belirtti. Şahin şunları yazdı: Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızla görüştürme sözü verdim bu sözü verirken Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Başbakanımızdan herhangi bir söz alarak yapmadım tamamen kişisel olarak kampanyamızın başarılı olması durumunda kendilerinden bir program talep edip vatandaşlarımızla bir araya gelmeleri konusunda ricada bulunacaktım.

İşte Şahin’in açıklamasının tamamı:

12ph312hp33ph1231ph2

dolar-dort-buyukleri-etkiliyor-1526231/?utm_source=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber">İLGİLİ HABEREuro dört büyükleri etkiliyorEuro dört büyükleri etkiliyor

İLGİLİ HABERDolar ne kadar oldu?Dolar ne kadar oldu?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...