Yerli turistler otellere artık daha az ödüyor

Hotels.com'un Türkiye araştırmasına göre İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde fiyat ortalama 299 liraya gerilerken İzmir’de 225 liraya indi. Antalya bölgesinde fiyat 300 liranın üzerinde.

Yerli turistler otellere artık daha az ödüyor

Vatan Gazetesi’nin haberine göre online seyahat sitesi Hotels.com'un otel fiyat endeksi araştırması, Türk turistlerin 2015 yılında lüks otellerde konaklamak için ne kadar ödeme yaptıklarını ortaya koydu. Araştırmaya göre, en uygun fiyatlı lüks oteller İzmir ve Ankara'da bulunuyor.

İZMİR’DE YÜZDE 9 DÜŞTÜ

Bu şehirlerde 5 yıldızlı bir otelde gecelik konaklama için geçen yıl ortalama 225 lira ödendi. Fiyatlar, bir önceki yıl ile kıyaslandığında İzmir'de yüzde 9, Ankara'da yüzde 8 düşüş yaşandı.

En uygun fiyatlı 4 ve 5 yıldızlı otellerin bulunduğu şehirler sıralamasında İstanbul üçüncü sırada yer aldı. İstanbul'da da fiyatlarda düşüş yaşandı. İstanbul'daki lüks otellerde bir gecelik konaklama için 2014'te ortalama 314 lirayı gözden çıkarmak gerekirken, bu bedel 2015 yılında 299 liraya geriledi.

KEMER İLK SIRADA

Araştırma, hem yurt dışında hem yurt içinde hangi tatil merkezlerinde lüks otel fiyatlarının düştüğünü de belirledi.

Araştırmaya göre, Türkiye'de otel fiyatları en çok Kemer'de düştü. 2014 yılına göre Kemer'deki lüks otel fiyatları yüzde 22 geriledi ve tatilciler ortalama 391 liraya bu beldede 5 yıldızlı bir otelde geceleyebildi. Antalya yüzde 13'lük, Alanya da yüzde 12'lik düşüşle dikkat çeken tatil yerleri arasında. Antalya'da gecelik konaklama için 314 lira, Alanya'da da 358 lira ödendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...