Sözcü Plus Giriş

Adanalı ünlü iş adamı gözaltına alındı

Adana Sanayi Odası Başkanının kardeşi Mehmet K. ile Elita Gıda ve Sunar Mısır’ın sahibi Hüseyin Nuri Ç. gözaltına alındı.

13:48 -
Adanalı ünlü iş adamı gözaltına alındı

Sözcü/ADANA

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) iş adamı ayağına yönelik şafak vakti operasyonu kapsamında yeni gözaltılar gerçekleştirdi.

Eş zamanlı olarak 6 ayrı adrese yapılan baskınlarda Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclis Baskanı Hüseyin Nuri Ç. başta olmak üzere Nuri İ., Adnan Ö., Ahmet Ali B. ve Mehmet K. gözaltına alındı. Hüseyin Nuri Ç.'nin Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarının listelendiği ISO 500'de 238. Sıradayer alan sıvı yağ ve nişasta bazlı şeker üreticisi Elita Gıda ve Sunar Mısır'ın sahibi, Mehmet K.'nin ise Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki K.'nin kardeşi
olduğu bildirildi.

Gözaltına alınan Hüseyin Nuri Ç.'nin ayrıca önceki gündü operasyonda gözaltına alınan Adana'nın ünlü ailelerinden olan AK Partili meclis üyesi Ahmet Nuri S.'nin de akrabası olduğu belirtildi. Şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda bilgisayarlara ve bazı belgelere el konuldu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:11 23.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more