Ali Babacan’dan piyasa açıklamaları

AK Parti Ankara Milletvekili ve Ekonomiden sorumlu eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan NTV yayınında açıklamalarda bulundu. Babacan uluslararası piyasalara güven verecek açıklamalarda bulunurken, "Böyle olağanüstü durumlarda piyasada dalgalanmalar olur, bunu ilk kez yaşamıyoruz ancak işlem hacimleri çok yüksek olan dalgalanmalar değil" ifadelerini kullandı. Uluslararası yatırımcılara da seslenen Babacan, "Gelin Türkiye'yi yerinde görün" mesajını verdi.

Ali Babacan’dan piyasa açıklamaları

İşte Babacan’ın açıklamalarından satır başları:

Güçlü bir siyasi liderliğin ortada oluşu ve halkın güçlü duruşu ekonomimizde olabilecek daha ağır bedelleri oldukça hafifletti.

Ekonomi üzerinde kuşkusuz bir miktar etkili oldu. En önemli etkiler de beklenti kanalıyla meydana geldi.

Bu karışık ortamda kredi notunun da acele bir şekilde not düşürmesi de yurt dışında bir miktar kafa karışıklığına neden oldu.

Kafa karışıklığının ve belirsizliğin bir miktar piyasaya etkisi var.

Borsa diğerlerine göre biraz daha fazla düştü ama ben daha çok yeniden fiyatlandırma süreci olarak görüyorum.

Böyle olağanüstü durumlarda piyasada dalgalanmalar olur, bunu ilk kez yaşamıyoruz ancak işlem hacimleri çok yüksek olan dalgalanmalar değil.

Bunca vahim olay medyana gelmişken bu tür hareketler normaldir. Doğru adımlar atılınca her şey normale döner.

Uluslararası analistlere tavsiyem gelin yerinde görün.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... Mehmet Şimşek: 1000'den fazla kamu personeli firariSon dakika haberi… Mehmet Şimşek: 1000’den fazla kamu personeli firari