Sözcü Plus Giriş

Apple iPhone 8 bombasını patlatıyor

Daha iPhone 7 yeni satışa sürülmüşken ABD'li teknoloji devi Apple'ın İsrail'de iPhone 8 üzerinde çalışmalara başladığı iddia edildi.

Sozcu.com.tr
16:44 -
Apple iPhone 8 bombasını patlatıyor

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Ancak şimdiden bir sonraki iPhone için söylentiler teknoloji dünyasını meşgul etmeye başladı bile. Business Insider’da yer alan habere göre Apple yeni telefonun donanımını İsrail’de geliştiriyor. Tel Aviv’deki Apple ofisinin bir çalışanı, şirketin radikal bir karar alarak seneye iPhone 7S yerine direkt olarak iPhone 8’i piyasaya süreceğini iddia etti.

OLDUKÇA FARKLI TASARIM

İsrailli Apple elemanının iddiasına göre yeni iPhone 8’in tasarımı iPhone 6S ve 7’de oldukça farklı olacak. Köşelerden köşelere tüm çıkıntıların kaldırılacağını ve parmak izi sensörünün ön kamera ile yanyana olacağı da söylentiler arasında.

Apple çalışanı ayrıca yazılım devi Cisco’dan mühendislerin de yeni telefonu tasarlayan ekibin parçası olduklarını ancak görevlerinin ne olduğunu söyleyemeyeceğini dile getirdi. Apple’ın İsrail’in Tel Aviv kentinde bir ofisi bulunuyor. Ofiste 800 tane Apple çalışanı olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERiPhone 7 Türkiye'ye ne zaman gelecek?iPhone 7 Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more