Sözcü Plus Giriş

‘Cuma akşamı ATM’lerden iki buçuk kat fazla para çekişi oldu’

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş canlı yayınında soruları yanıtladı. Ateş yaptığı açıklamada darbe girişiminin olduğu cuma akşamı ATM'lerden normalden iki buçuk kat daha fazla para çekişi olduğunu belirtti.

null
Güncellenme: 09:06, 19/07/2016
‘Cuma akşamı ATM’lerden iki buçuk kat fazla para çekişi oldu’

BloombergHT’ye konuşan ve bürokrasi ve teknokratların, Cuma günkü askeri darbe girişimine ilişkin çok iyi sınav verdiğini belirten Ateş, vatandaşın son derece sağduyulu ve duyarlı olduğunu belirtti. ATM’lerden normal cuma akşamının iki buçuk katı oranında para çekildiğini ifade eden Ateş, piyasada oynama olmasının doğal olduğunu söyledi.

RESIMID_2223965

Denizbank Genel Müdürü Ateş, uzun vadede sadeleşme ve faizin aşağı yönlü trendinin sürmesini beklediklerini belirtti. Bankacılığın ve makro ekonominin temellerinin sağlam olduğunu ifade eden Ateş, ileriye güvenle bakılabileceğini söyledi ve gidişin stabil olmaması için hiçbir neden olmadığının altını çizdi. Ateş, yabancı yatırımcının “bekle-gör”ü seçebileceğini, bunun doğal olduğunu vurguladı ve “yabancı yatırımcıların tavrı stabilize olacaktır” dedi.

RESIMID_2225790

Türkiye’de yüzde 4 büyüme oranının mevcut yapı itibariyle yeterli olduğunu belirten Ateş, kredi büyümesinde çok büyük bir değişkenlik beklemediklerini aktardı. Ateşi, makro ekonomik göstergelerin kamu yatırımlarını desteklediğini söyledi.

İLGİLİ HABERVatandaşlar benzinliklere ve ATM'lere koştuVatandaşlar benzinliklere ve ATM’lere koştu

İLGİLİ HABERVatandaşların maddi zararı devlet tarafından karşılanacakVatandaşların maddi zararı devlet tarafından karşılanacak

Yayınlanma Tarihi:08:58,