Sözcü Plus Giriş

Bakan Canikli kredi kartına taksit sayısı düzenlemesi ile ilgili tarih verdi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kredi kartına taksit sayısıyla ilgili düzenlemede sona gelindiğini, düzenlemenin önümüzdeki hafta Resmi Gazete'de yayımlanacağını ifade etti. Gıda, akaryakıt, cep telefonu... gibi harcamalarda kredi kartına taksit 2014 yılında yasaklanmıştı.

12:55 -
Bakan Canikli kredi kartına taksit sayısı düzenlemesi ile ilgili tarih verdi

Kredi karına taksit geri geliyor. Reuters’in haberine göre kredi kartına taksitle ilgili yeni düzenleme konusunda Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli “Süreç tamamlanmadı. Taslak, ilgili kuruluşlarda. Önümüzdeki hafta resmi gazetede yayımlanma aşamasına gelinir diye tahmin ediyoruz” ifadesini kullandı.

MARKETTE 3 TAKSİT

Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci haftasonu medyaya yansıyan açıklamasında, kredi kartıyla yapılan market alışverişlerine üç taksit gelebileceğini söylemişti.

2014’TE YASAKLANMIŞTI

2014 yılında getirilen tedbirlerle gıda, akaryakıt, cep telefonu ve restoran olmak üzere dört alanda yapılan harcamalarda kredi kartı taksitleri yasaklanmıştı. O dönemden önce 60 aya kadar olan bireysel tüketici (destek ve ihtiyaç kredileri) kredisi vadeleri de 36 ay vade ile sınırlandırılmıştı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more