Sözcü Plus Giriş

Beyoğlu Belediye Başkanı: İstiklal eski günlerine dönecek

Sozcu.com.tr'nin açtığı İstiklal Caddesi dosyasının ardından gözler tekrar İstiklal Caddesi'ne çevrildi. Caddede ünlü mekanların teker teker kapanmasının ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu’nda 45 bin yatak kapasitesi var ve yüzde 80’i boş. Bu da direkt gelirlere yansıdı. Ancak bu böyle devam etmeyecek. Krizden güçlenerek çıkacağız. İstiklal Caddesi kısa sürede tekrar eski günlerine geri dönecek." diye konuştu.

08:37 -
Beyoğlu Belediye Başkanı: İstiklal eski günlerine dönecek

Hürriyet Gazetesi’nden Burak Coşan’a konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Şu an sıkıntı sadece İstiklal Caddesi'nde değil. Turist sayısının azalmasından dolayı gelirlerde bir düşüş yaşanıyor. İstiklal Caddesi'ndeki esnafın gelirlerinin büyük bir bölümü turistlerden gelirdi.

Ancak bakıldığında Beyoğlu'nda 45 bin yatak kapasitesi var ve yüzde 80'i boş. Bu da direkt gelirlere yansıdı. Ancak bu böyle devam etmeyecek. Krizden güçlenerek çıkacağız. İstiklal Caddesi kısa sürede tekrar eski günlerine geri dönecek. Belediye olarak biz de bunun için çalışıyoruz.

‘Smart Beyoğlu' isimli bir portal oluşturduk. Küçük esnafımız buradan kendi tanıtımını yapabilecek. Tanıtımda yerelleşmeyi sağlayacağız. Küresel dünyada bireysel aktörlerin kararları daha etkili. Türkiye küresel güçlerin tehlikesi altındayken bu metodu kullanarak tanıtımımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

kapak2
Son güncelleme: 15:11 10.08.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more