Buffett’ten Trump’a hodri meydan

Yatırım şirketi Berkshire Hathaway'ın sahibi Warren Buffett, Cumhuriyetçi Parti Başkan Adayı Donald Trump'a meydan okudu.

Buffett’ten Trump’a hodri meydan

Ekonomi dergisi Forbes’e göre 71 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan iş adamı Warren Buffett, ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratik Parti’nin adayı olan Hillary Clinton’un Omaha’daki mitingine katıldı. CNN Money’in haberine göre mitingin açılışında konuşan Buffett, Clinton’un Cumhuriyetçi Partili rakibi iş adamı Donald Trump’u adeta topa tuttu. Buffett, vergi iadelerini açıklamamakla eleştirdiği Trump’a da meydan okumayı ihmal etmedi.

‘SİZDEN KORKUYOR’

Buffett, seçimden önce halka açık istenilen yerde Trump ile bir araya gelip vergi iadelerini açıklayabileceğini belirtem Buffett “Eğer bir şeyi açıklamıyorsanız demekki korktuğunuz bir şey var demektir. Trump vergi iadelerini açıklamamakla aslında Maliye Bakanlığı’ndan deği aslında halktan korkuyor” dedi. Cumhuriyetçi Parti’den ABD Başkanlığı’na aday olan Donald Trump, hesaplarının Maliye Bakanlığı denetimi altında olmasını gerekçe göstererek vergi iadelerini açıklamayı reddediyordu.

İLGİLİ HABERTrump, Hillary Clinton'a 'şeytan' dediTrump, Hillary Clinton’a ‘şeytan’ dedi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...