Sözcü Plus Giriş

Çakma ürün cennetiyiz

Fethiye'nin Hisarönü beldesindeki mağaza ve dükkan isimleri İngiliz basınına konu oldu.

Sözcü İstanbul
Güncellenme: 11:44, 19/10/2016
Çakma ürün cennetiyiz

Fethiye’nin Hisarönü beldesindeki mağaza ve dükkan isimleri İngiliz basınına konu oldu. Daily Mail gazetesindeki haberde, Hisarönü'nün ana caddelerinde yer alan mağazaların İngiltere'de yaygın olan süpermarket zinciri ve alışveriş merkezlerini andıran isimler alması alaylı bir dille ele alındı.

İngiliz turistler tanıdıkları markalara yönelsin diye, Hisarönü beldesinin esnafı ünlü markaları esinlendiren dükkan isimleri kullanıyor.

İngiliz turistler tanıdıkları markalara yönelsin diye, Hisarönü beldesinin esnafı ünlü markaları esinlendiren dükkan isimleri kullanıyor.

“Dünyanın en garip ana caddesi” başlıklı haberde, İngiltere'deki giyim mağazaları zinciri “Next” yerine “Nexst”, perakende ve market zinciri “Marks&Spencer” yerine “Marc Spenger”, süpermarket zinciri “Asda” yerine “Azda” ve mağazalar zinciri “Selfridges” yerine “Selfridğez” adı verilmiş işyerlerinin fotoğraflarına yer verildi. Ayrıca, İngiliz futbol takımlarının formalarının taklitlerinin ucuz fiyata alınabileceği belirtildi.

BİR TÜR MARKS & SPENCER

BİR TÜR MARKS&SPENCER Çakma İngiliz mağazaları- nın bolluğu Marmaris'in Hisarönü beldesini meşhur etti.

Çakma İngiliz mağazalarının bolluğu Fethiye’nin Hisarönü beldesini meşhur etti.

SANKİ İNGİLTERE

Daily Mail, İngiliz turistlerin yanı sıra yerleşik İngiliz vatandaşlarının da yoğun olduğu Hisarönü'nün bu haliyle Milton Keynes veya Ipswich gibi İngiliz kasabalarını andırdığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

SELFRIDGES=SELFRIDĞEZ

SELFRIDGES=SELFRIDĞEZ İngiltere caddelerindeki ta- nınmış markalar beldede mizahi bir şekilde boy gösteriyor.

İngiltere caddelerindeki tanınmış markalar beldede mizahi bir şekilde boy gösteriyor.

“İngiltere'deki çoğu kişi yurtdışına giderken İngiliz alışveriş caddelerinin yavanlığından kaçma isteği duyar. Fakat Türkiye'deki bu beldeyi ziyaret edenler, İngiltere'nin en ünlü ev eşyası mekanlarının isimlerinden ‘esinlenen' bu mağazalar sayesinde memleketlerini hiç terk etmemiş gibi hissedebilirler.” Haberde, ülke özlemi duyan bir İngilizin balık-patates yiyebileceği bir kafeye oturabileceği de aktarıldı.

ASTA DEĞİL AZDA SÜPERMARKET

ASTA DEĞİL AZDA SUPERMARKET Hisarönü, Bill Gates'in de tekne turunda kahvaltı ettiği mekan olarak ünlenmişti.

Hisarönü, Bill Gates'in de tekne turunda kahvaltı ettiği mekan olarak ünlenmişti.

Yayınlanma Tarihi:06:29,