Sözcü Plus Giriş

Russia Today’in haberine göre; Çin 2022 Kış Olimpiyatları için Çin Seddi’nin altından hızlı tren geçirecek! Hızlı tren güzergahı üzerinde Çin Seddi’nin de bulunduğu Badaling durağı olacak.  Çin Seddi’nin yakınlarında olacak istasyonun havalimanı gibi geliş ve gidiş istasyonları olacak.  İstasyonun büyüklüğü beş futbol sahasına eşit olacak.

YERİN 102 METRE ALTINDA

İstasyonu yapacak China Railway şirkteinin İnşaat Direktörü Chen Bin, “Badaling istasyonu yerin 102 metre altında olacak. İstasyonun büyüklüğünün 36 bin metre kare olması bekleniyor. Bu dünyanın en derin tren istasyonu olacak” açıklamasını yaptı. Yolcuları istasyondan yukarı 62 metrelik asansörler çıkaracak. Çin Seddi’nin altındaki istasyonun üç katlı olması bekleniyor.

32h1p312hp23hp

Çin Seddi’nin de altından geçecek hızlı trenin 2019 yılında bitmesi bekleniyor. Trenin uzunluğunun 174 kilometre olması bekleniyor.  Trenin saatte 350 kilometre hıza ulaşması bekleniyor.

Hızlı trenin güzergahının Pekin’in kuzeyinden başlayıp olimpiyatların düzenleneceği Zhangjiakou kentinde bitmesi bekleniyor. Güzergah üzerinde 10 istasyon olacak. Önceden 3 saatte gidilen yol hızlı tren ile birlikte 50 dakikada gidilebilecek.  Uzmanlara göre istasyonun inşasında özel bir teknoloji kullanılacak. Çin Seddi UNESCO tarafından dünya koruma listesinde yer alıyor.

Son güncelleme: 12:05 30.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more