Sözcü Plus Giriş

Doğalgaz faturanızı düşürecek 6 öneri

Sonbaharın çetin yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşı doğalgaz faturası telaşı sardı. Bu sene Rusya'nın doğalgaza yüzde 10 indirim yapmasıyla birlikte daha ucuza ısınmamız bekleniyor. Fakat yine de gözler ay sonu gelecek faturada... İşte doğalgaz faturanızı düşürmenize yarayacak 6 öneri...

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:46, 19/10/2016
Doğalgaz faturanızı düşürecek 6 öneri

Çatınızı uygun bir yalıtım malzemesi ile yalıtın.

cati
Duvarlarınıza ve apartmanın dış cephesine mantolama yaptırın.
1
Pencerelerinizde çift cam ya da çift pencere kullanın. Pencerelerin ve dışa açılan kapıların kenarlarını uygun bir plastik sünger malzeme ya da kağıt bantlarla kapatın.
arslan-isicam
Verimliliği yüksek radyatör seçin. Radyatörlerinizin önüne ve üstüne eşya, mobilya, mermer koymayın, üstlerini kapatmayın. Perdelerin de radyatörlerin önünü ve üstünü kapatmamasına dikkat edin. Periyodik olarak radyatör temizliği ve kombi bakımını yaptırın.
3123pq
Sadece evde olunan vakitlerde kombiyi yakmak ya da sıcaklık ayarını yapmak için kombiyi açıp kapatma yanlışlığına düşmeyin. Kış başladığında, kombinizi çalıştırma ihtiyacı hissettiğiniz tarihten itibaren mevsim sonuna kadar düşük sıcaklıkta sürekli açık kalması öneriliyor.
312hp23hp1hp
Normalde oturma odaları için 22 santigrat derece, yatak odaları için 20 santigrat derece sıcaklık öneriliyor. Ancak oda sıcaklığının 1 santigrat derece düşürülmesi halinde toplam yakıt tüketimi yüzde 7 düşüyor.
p3h23hp21hp

İLGİLİ HABERSon dakika... Doğalgaza yüzde 10 indirim geldiSon dakika… Doğalgaza yüzde 10 indirim geldi

Yayınlanma Tarihi:11:45,