Dolar rekor kırdı Bakan böyle yorumladı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolardaki artışla ilgili olarak, "Türkiye'nin bu konuyla ilgili endişe duymasını gerektirecek birşey yok" dedi.

Dolar rekor kırdı Bakan böyle yorumladı

Adana’da bu yıl ikincisi organize edilen İnovasyon Haftası’na katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu sabah yeni bir zirveyi gören dolarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Zeybekci, şöyle konuştu: “Türkiye’nin bu konuyla ilgili endişe duymasını gerektirecek, yani gerek kamu borçlanmamızdan dolayı özel sektörün döviz bazındaki dış borçlarına baktığımız zaman, kısa vadeli yükümlülüklerine baktığımız zaman şuandaki yaşanan Türk Lirası’nın dolar karşısındaki değer kaybıyla ilgili bizim endişe duymamızı gerektirecek birşey yok. Sağlıklı olmak kaydı ile aşırı oynamalar olmaması kaydıyla kırılmalar olmaması kaydıyla yaşanan gelişmeleri normal olarak görüyoruz. Önümüzdeki süreçte piyasanın kendi dinamikleriyle kendi dengeleriyle sağlayacağı seviyeler bizim için kabul edilebilir seviyelerdir.”

İLGİLİ HABERDolar rekor kırdıDolar rekor kırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...