Eczacıbaşı dünya deviyle ortak oldu

Eczacıbaşı, Baxalta’nın Türkiye ortağı oldu.

Eczacıbaşı dünya deviyle ortak oldu

Dünya biyoteknik devi Baxalta'nın Türkiye ortağı Eczacıbaşı oldu. Bu adım ile Ar-Ge ürünü ilaçların Avrupa'dan alınıp hemofili ve immün yetmezlikli hastalara sunulması planlanıyor.

Eczacıbaşı-Baxalta adı ile hayat bulan yüzde 50-50 ortaklıklı yeni şirket ile onkoloji alanını ilgilendiren ilaçların da Türkiye'de satışı amaçlanıyor.

Şirketin adı ve yapısı İsviçre'nin Neuchatel şehrinde Baxalta biyoteknik üretim merkezinde basın toplantızı ile duyuruldu. Toplantıda söz alan Baxalta Intercontinental Bölgesi Başkanı Patrice Zagame, bu yeni yapının Türkiye'ye değer katacağını vurguladı.

Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Erdal Karamercan da Baxalta ile ortak olmaktan, şirket açmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Hastaların yaşamlarını iyileştiren, yenilikçi tedaviler ortaya koyan dünyaca ünlü biyoteknik kurumunun değerlerini ve yeniliklerini ülkemize getirerek faaliyet yürüttüğümüz hematoloji ve immünoloji alanlarında hastalarımız için tedavi imkanlarını arttıracak ve umuyoruz ki onkoloji gibi çok güçlü yeni alanları birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...