Garanti’nin “İklim Değişikliği Eylem Planı”na çevreci ödül

Garanti'nin “İklim Değişikliği Eylem Planı”na çevreci ödül

Garanti’nin “İklim Değişikliği Eylem Planı”na çevreci ödül

Garanti Bankası, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen “Sürdürülebilir İş Ödülleri” kapsamında “Karbon ve Enerji Yönetimi” konusunda ödüle layık görüldü.

Akademisyenlerle sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından ödüle layık görülmeleri hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, banka olarak sürdürülebilirlik konusuna büyük hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi. Ebru Dildar Edin ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Garanti için sürdürülebilirlik, ‘çevreye ve topluma olumsuz etkileri en aza indirmek’ olduğu kadar, ‘gelecek için güçlü ve başarılı bir iş modeli yaratmak’ anlamına da geliyor. 2015 sonunda açıkladığımız İklim Değişikliği Eylem Planı'yla, Sürdürülebilir İş Ödülleri'nin değerli jürisi tarafından ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, karbon ve enerji yönetimini hem operasyonlarımıza hem de bankacılık faaliyetlerimize başarıyla uyguladığımızı göstermesi açısından da önem taşıyor. Gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzun bilinciyle, paydaşlarımızı da çabamıza ortak ederek, sürdürülebilirlik alanında topluma ve çevreye faydalı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

Garanti'nin ödüllü İklim Değişikliği Eylem Planı; karbonu fiyatlandırıp yenilenebilir enerji yatırımlarını önceliklendirmek, ormansızlaşmayı azaltmak, iklim değişikliği adaptasyonuyla su risklerini yönetmek ve yeşil ofis standartları oluşturmak başlıkları altında ele alınıyor.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...