Garsonlar gitti robotlar geldi

Bir meslek bitiyor... Pizza Hut Uzakdoğu'daki restoranlarında bundan böyle garson kullanmayı kademeli olarak azaltacak. Garsonların yerini kredi kartıyla ödeme alabilen robotlar alacak.

Garsonlar gitti robotlar geldi

Bir meslek bitmek üzere… Pizza Hut uzakdoğudaki restoranlarında garsonlar yerine robotlar kullanmaya hazırlanıyor. Pepper ismi verilen robot müşterileri selamlama özelliğine sahip olacak ve sipariş alabilecek.

Pepper isimli robot elinde tablet şeklinde bir menü tutacak. Müşteriler bu tabletler arasından istedikleri yiyeceği sipariş edecekler.

ppepp2p

KREDİ KARTIYLA ÖDEME ALACAK

Robot garsonlar sadece bazı kredi kartlarını kullanabilen müşteriler için kullanılabilen bir hizmet olacak. Çünkü ödeme de robotlar aracılığı ile bu kartlarla yapılıyor.

Pizza Hut’ın Asya Pazarlama Müdürü Vipul Chawla robot garsonlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Şu an şirket olarak dijital biAr dönüşüm yaşıyoruz. Müşteriler sadece birkaç tuşa basarak istedikleri siparişleri verebilecek, pizzalarının kendileri oluşturabilecek. Pepper’la birlikte siparişin teslimat süresi de azalacak” diye konuştu.

3hn2hn13nh

ROBOTLAR ÇOK İNSANI İŞİNDEN EDECEK

Eski Mc Donalds CEO’su Ed Rensi ise hafta içinde yaptığı bir açıklamada ABD’de asgari ücret artarsa garsonların ve kasiyerlerin robotlarla değiştirilebileceğini belirtti. Rensi, “35 bin dolara bir robot almak işçi almaktan daha ucuz” dedi. Fox News’a konuşan Rensi, “Robotlar inanamayacağınız kadar çok insanı işinden edecek” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...