Sözcü Plus Giriş

Global iki limana ortak oldu

Global Yatırım Holding'in bağlı ortaklığı Global Liman İşletmeleri, İtalya'da yolcu limanı işleten iki şirkete ortak oldu. 

null
Güncellenme: 10:44, 01/10/2016
Global iki limana ortak oldu

Global Yatırım Holding’in iştiraki olan ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi, Global Liman İşletmeleri, İtalya’da yolcu limanı işleten Ravenna Terminal İşletmeleri’nin yüzde 51 hissesi ile Cagliari Cruise Port’un yüzde 21 hissesini devraldığını duyurdu.

Global Yatırım Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, Global Liman’ın sahip olduğu yüzde 100 bağlı ortaklığı aracılığıyla hisse aldığı şirketlerin Ravenna Yolcu Limanı ile Cagliari Yolcu Limanı’nı işlettiği belirtildi. Açıklamada, bu limanlardaki hisse oranlarının artırılması ve diğer limanlarda hisse alımına ilişkin görüşmelerin de devam ettiği belirtildi.

Global Yatırım Holding’in yaptığı aynı açıklamada, Barselona, Malaga, Venedik, Valetta, Lizbon, Singapur, Adria-Bar, Kuşadası, Bodrum, Antalya limanları ve ihale süreci devam eden Dubrovnik limanı ile yaklaşık 7.5 milyon yolcuya hizmet veren Global Liman dünyanın en büyük kruvaziyer limanı şirketi konumunda bulunduğu kaydedildi.