Global Tower’ın halka arzı ertelendi

Turkcell'in ana ortağı olduğu Global Tower'ın halka arzı ertelendi.

Global Tower’ın halka arzı ertelendi

Global Tower, ABD Başkanlık seçimleri, FED’in almayı düşündüğü faiz kararlarının piyasalardaki muhtemel etkileri ve siber riskleri de dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucunda, 27 Ekim Perşembe olarak planlanan halka arz işlemini, piyasaların daha güvenli ve istikrarlı hale gelişine kadar ertelendiğini açıkladı.

Ana ortağı, Turkcell tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Global Tower, Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerinin ve FED’in almayı düşündüğü faiz kararlarının piyasalardaki muhtemel etkileri ile siber riskleri de dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucunda, ana ortağı Turkcell ile de mutabık kalarak, borsada işlem görme günü 27 Ekim Perşembe olarak planlanan halka arz işlemini, piyasaların daha güvenli ve istikrarlı hale gelişine kadar ertelemiştir” denildi.

20-21 EKİM’DE TALEP TOPLANDI

Global Tower, ek satış dahil sermayesinin yüzde 25’ine kadar olan kısmının hisse başına 3.82 ile 4.46 lira aralığından halka arzı için 20-21 Ekim’de talep topladı. Halka arz gerçekleşseydi şirketin piyasa değeri 1.3-1.5 milyar lira aralığında oluşacaktı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...