İş kurmak için faizsiz kredi nasıl alınır? Devlet teşviği nasıl alınır?

İş kuranlara develetin belli şartlar altında faizsiz kredi sağladığını biliyor muydunuz? Faizsiz kredi nasıl alınır? İş kurmak için teşvik parası nasıl alınır? İşte faizsiz kredi ve devlet teşviği ayrıntıları...

İş kurmak için faizsiz kredi nasıl alınır? Devlet teşviği nasıl alınır?

İş kurmak isteyenler gerekli sermayeyi sağlamak için faizsiz kredi ve teşvik yardımı konusunu merak ediyor. İşte merak edilen teşvik ve faizsiz kredi hakkında ayrıntılar… Devlet iş kurmak isteyenlere teşvik vermeye devam ediyor. Hayalinizdeki iş için maliyet engeline takıldıysanız dert etmeyin. Devlet elektrik, su, telefon ve internet faturası, ısıtma ve yakıt için 30 bin liraya kadar ödeme yapıyor. Teşviklerin en önemlisi “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) tarafından verilen teşvikler. Bu teşviklerden faydalanmanın ilk şartı “girişimcilik eğitimi”. 32 saatlik ücretsiz eğitimi kursa giderek veya bilgisayar başında alabiliyorsunuz. Eğitimi alana hibe ve faizsiz kredinin kapısı açılıyor. Başvuru için SGK’lı çalışmamak, şirket ortağı veya sahibi olmamak gerekiyor.

İŞ KURMAK İÇİN TEŞVİK ALMANIN ŞARTLARI NELER?

-İş kurmak isteyen girişici, “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne kaydolup 32 saatlik ders almalı.

-Kursu tamamlayan girişimci, bir yandan şirketinin kurulum işlemlerini tamamlarken diğer yandan da iş planı hazırlaması gerekiyor.

-Ardından, 3 uzmandan oluşan KOSGEB jürisi karşısında iş planının anlatılması gerekiyor.

-Girişimci, jüriden ‘olur’ alması halinde 50 bin TL’lik hibe ve 100 bin TL’lik kredi almaya hak kazanıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...