Sözcü Plus Giriş

İşkur’da geçici iş kuyruğu

Kahramanmaraş'ta ev kadınları 9 aylık işçi alımı için İŞKUR'a koştu. Kurumun kapısında uzun kuyruklar oluştu. Bugün açıklanan işsizlik rakamlarına göre haziran döneminde işsizlik son 6 yılın en yükseğinde çıktı.

12:48 -
İşkur’da geçici iş kuyruğu

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 9 aylık süreyle işçi alınacağının duyurulmasının ardından İşkur önünde uzun kuyruklar oluştu.

RESIMID_2497195
Zaman zaman kuyrukta bekleyenler arasında tartışma yaşandı. Kentte TYÇP kapsamında 579 kişinin, 9 aylık süreyle istihdam edileceği duyurusunun ardından vatandaşlar, Borsa Caddesi’nde bulunan İşkur önünde toplandı.

RESIMID_2497201

Başvuru için gelen çok sayıda kişi, caddede uzun kuyruklar oluşturdu. Kalabalık arasında sıra nedeniyle zaman zaman izdiham ve tartışma yaşandı. 10 gün boyunca başvuruların alınacağı 9 ayık işlerde çalışacak 579 kişi, kura çekimiyle belirlenecek.

İŞSİZLİK 6 YILIN EN YÜKSEĞİNDE

İşsizlik oranı Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarını kapsayan Haziran döneminde 0.6 puanlık artışla yüzde 10.2 olurken, sanayi, inşaat ve tarım sektörlerinde istihdamın azalmasına paralel mevsimsellikten arındırılmış işsizlik yaklaşık altı yılın en yükseğinde.

DHA

İLGİLİ HABERHaziran dönemi işsizlik rakamları açıklandıHaziran dönemi işsizlik rakamları açıklandı

Son güncelleme: 13:08 19.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more