Maliye Bakanı’ndan asgari ücret açıklaması!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine ilişkin, “Burada yapmış olduğumuz hazırlıkla eğer kişinin geliri Ekim ayından itibaren herhangi bir şekilde 1300 liranın altına düşerse düşen kısım kadarlık ilave asgari geçim indirimi uygulamasını getirmiş olduk. Hiçbir asgari ücretlimiz 2016 yılı içerisinde 1300 liranın daha altında bir ücret elde etmemiş oluyor. Burada asgari geçim indirimini bir yöntem olarak kullandık” dedi.

Maliye Bakanı’ndan asgari ücret açıklaması!

Maliye Bakanı, Meclis Genel Kurulu'nda Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde konuştu.

İLGİLİ HABERKomisyon asgari ücretle ilgili kanun teklifini kabul etti!Komisyon asgari ücretle ilgili kanun teklifini kabul etti!

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:
“Burada yaklaşık 7 milyon vatandaşımızı ilgilendiren önemli bir yasal düzenlemeyi hep birlikte yapıyoruz. 2016 başındaki asgari ücretin 1300 lira olması konusunda bir taahhüdümüz vardı ve bu taahhüdümüze uygun bir şekilde 2016 başında bu gerçekleşti. Asgari ücret tutarı asgari geçim indirimine bağlı olarak değişmektedir. 2016 yılında hükümet olarak yapmış olduğumuz bu önemli artışı yıl sonuna kadar koruma amacıyla bir çalışma yaptık. Hiçbir şekilde asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın eline geçen net ücret tutarının 1300 liranın altına düşmemesi için ne yapabiliriz diye bir gayretimiz oldu.”

İLGİLİ HABERBakandan asgari ücretlileri rahatlatan açıklamaBakandan asgari ücretlileri rahatlatan açıklama

Bakanı Ağbal, “En uygun yöntemin asgari geçim indirimi tutarlarının son üç ayda artırılması suretiyle bu meselenin çözümlenebileceğini gördük. Ocak ve Eylül ayları arasında 9 ay boyunca net 1300 lira alan bir bekar asgari ücretli veya evli eşi çalışan bir asgari ücretli Ekim ayından itibaren aylığı 1231 liraya düşüyor. Dolayısıyla Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ücretlimizin gelirinde yaklaşık 69 lira civarında bir azalma meydana geliyor. Burada yapmış olduğumuz hazırlıkla eğer kişinin geliri Ekim ayından itibaren herhangi bir şekilde 1300 liranın altına düşerse düşen kısım kadarlık ilave asgari geçim indirimi uygulamasını getirmiş olduk. Hiçbir asgari ücretlimiz 2016 yılı içerisinde 1300 liranın daha altında bir ücret elde etmemiş oluyor. Burada  asgari geçim indirimini bir yöntem olarak kullandık.” dedi. ANKA

İLGİLİ HABERMaliye Bakanı Naci Ağbal'dan radar cezası açıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal’dan radar cezası açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...