Sözcü Plus Giriş

Mars Türkiye: Plastikle ilgili bulguya rastlanmadı

Mars Türkiye yaptığı açıklamada, Türkiye’deki ürünlerden plastik ile ilgili bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Güncellenme: 10:22, 29/02/2016
Mars Türkiye: Plastikle ilgili bulguya rastlanmadı

ABD'li çikolata üreticisi Mars Incorporated`in Türkiye Temsilciliği, firmanın Türkiye`de üretim ve dağıtımını yaptığı ürünlerde plastik ile ilgili bir bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Mars Türkiye Temsilciliği'nin, ürünleri geri çekme kararı üzerine DHA'ya yaptığı açıklamada, “Türkiye`deki ürünlerde plastik bulunduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Türkiye`de almış olduğumuz toplatma kararı tamamen tedbiren aldığımız bir karardır” denildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Almanya'da bir Mars ürününün içinden çıkan plastik cisimde zehirlenme riski teşkil eden herhangi bir madde bulunmadı. Her ne kadar söz konusu plastik cisim zehirlenme riski teşkil etmese de, tespit edilen cismin solunum yolunda açabileceği olası rahatsızlıklara mahal vermemek amacı ile tedbiren toplama kararı almış bulunuyoruz. Söz konusu risk, herhangi bir katı maddenin yutulmasıyla oluşabilecek bir riskten farklı değildir. Zehirlenme riski teşkil eden herhangi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Mars Gıda Türkiye olarak küresel tedbir amaçlı geri toplama kararımızdan asgari ölçüde etkilenmiş olsak da ürün kalitesi, ürün güvenilirliği ve tüketici sağlığına büyük önem atfettiğimizden dolayı tedbiren geri çağırma kararını almakta çekinmedik. Hiçbir şeyi şansa bırakmak istemiyoruz. Türkiye'deki ürünlerde plastik bulunduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmadı. Türkiye'de almış olduğumuz toplatma kararı tamamen tedbiren aldığımız bir karardır.”

DHA

Yayınlanma Tarihi:09:46,