Sözcü Plus Giriş

Naci Ağbal Bayburt’ta park inceledi

Maliye Bakanı Naci Ağbal Bayburt'u ziyaret etti. Ağbal'ın ziyareti sırasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yenilenen Bayburt Şehir Parkı'nın açılışı yapıldı. Bakan Ağbal, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapılan parkta incelemelerde bulunurken taşıma suyla park sahibi olan Bayburt Belediyesi'nin çalışmalarıyla iftihar edip gururlandıklarını ifade etti.

Güncellenme: 12:42, 21/06/2016
Naci Ağbal Bayburt’ta park inceledi

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Bayburt'ta, Bayburt Belediyesi tarafından Ankara Büyük Şehir Belediyesi'nin katkılarıyla baştan aşağı yenilenen Şehir Parkında incelemeler bulundu.

Parkta yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Mete Memiş'ten bilgi aldı. Bakan Ağbal, incelemelerde bulunurken Bayburt Belediyesi’nin çalışmalarıyla iftihar edip, gururlandıklarını ifade etti.

BAYBURT SANAL TURLA GÖRÜLEBİLİYOR

Öte yandan Bayburt Belediyesi internet sitesinde kenti gezmek isteyenler için güzel bir hizmet sunuyor. Kenti 360 derece sanal turla insanlara gösteren belediye başta Bayburt Kalesi olmak üzere kentin tarihi bölgelerini internet üzerinden sergiliyor. Belediye Başkanı’nın makam odası da internet üzerinden sanal turla gezilebiliyor. Fakat mevcut sanal turda eski başkan Ali Polat’ın resmi gözüküyor. Siyasi centilmenlik örneği olarak yeni başkan Mete Memiş eski başkanın makam odasının sanal turunu kaldırmamış.

32321321

BELEDİYE BAŞKANI’NIN MAKAM ODASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BAYBURT HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

Bayburt her şeyin en iyisine layık olduğunu da dile getiren Maliye Bakanı Ağbal, “Sayın cumhurbaşkanımız, sayın başbakanımız sayın bakanlarımız Bayburt’un ismi geçen her yerde bu millet Bayburtluyu seviyor, takdir ediyor. Bizde bununla iftihar ediyoruz. Bize de düşen burada sorumluluk alan kişiler olarak vatandaşın Bayburt’ta daha rahat daha konforlu yaşaya bilmesi için gerekli alanları oluşturmak” diye konuştu.

BU ŞEHRİN İNSANI HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK

Bakan Naci Ağbal'ın açıklamalarının ardından imalatı devam eden projeler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mete Memiş ise şunları söyledi:

“Sayın bakanım çok net konuşayım; biz bu işlerin hiçbirinden ne kaçınacağız ne usanacağız. Hiç bir endişemiz yok. Yeter ki doğru şeyleri projelendirelim, doğru işlerle bu şehre hizmet edelim. Bundan korkmuyoruz, inşallah yapacağız. Alt yapı yüzde 99 oranında tamam, suyumuz temiz, kanalizasyon problemimiz yok, Çoruh nehri kanalizasyon sularından kurtuldu. İnşallah üst yapıya başlayacağız. 8. ayda da kalıcı asfaltı da şehrimizle buluşturacağız. Bu şehrin insanı da buna layık.”

Yayınlanma Tarihi:12:36,