Sözcü Plus Giriş

Emekliye ayrılan uçaklar SKYAIR Shop ekibi tarafından havalimanlarında kesilip Türkiye de bir yere nakliyesi yapılarak montaj sonrasında hiç kesilmemiş görüntüsü verilerek eski görünümüne geri getiriliyor ve müşterilerine farklı mekanlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere imkan sağlıyor.

SKYAIR Shop operasyon müdürü Emin Ertemel, yurtiçi ve yurtdışında kesilen uçakların parçalarını ağır nakliye araçları ile müşterilerimizin istedikleri yere taşıyor ve süratli bir şekilde montajını yaparak hurdaya çıkmadan ve hiç kesilmemiş gibi Restorant ve Cafe Uçak haline getirerek sektörde hizmet vermelerini sağladıklarını söyledi.

ucak1

Restaurant & Cafe, bistro, pastane, bar yapmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından talep aldıklarını belirten Ertemel  “Daha öncesinde uçuş ömrünü dolduran ve hurdaya çıkan farklı kapasite ve büyüklükteki bu uçakları yurtiçi ve yurtdışında bulundukları havalimanında SKYAIR mühendis ve uzman teknik kadromuz ile kısa sürede kesim işlemlerini yaparak havalimanlarında yer işgali ve kötü görüntüye sebebiyet verdikleri için hurdaya çıkardıklarını, son yıllarda yurt içinde THY, MNG, ULS ve ACT gibi yerli havayolu taşıyıcılarının yanı sıra çeşitli ülkelerin operatörlerine ait ömürlerini dolduran birçok yolcu ve kargo uçaklarını parçalayarak geri dönüşümünü sağladık. Alüminyum ve diğer tüm uçak parça atıkların yeniden geri dönüşüm halkasına katılması, çevrenin doğanın dengesinin korunabilmesi ve doğaya verilen zararın minimuma indirilebilmesi açısından son derece önemlidir ancak kendilerine gelen talepler doğrultusunda farklı sektörlerde ve projelerde kullanılmak üzere bu uçaklara 2. bir hayat verdik. Yaptığımız son işlerden bazıları Kayseri Talas ve Edremit Burhaniye de yapılan Restoran ve Cafe Uçak ve Dalış Turizmini canlandırmak için Kuşadası’nda denize atılan uçak projesi olmuştur” şeklinde ifade etti.

ucak4

BÜYÜK İLGİ VAR

Restoran ve Cafe Uçak işletmeciliğinin Türk halkı tarafından da müthiş rağbet gördüğünü ifade eden Ertemel, ”Binalara ve AVM’lerin içine sıkışmış olan yiyecek ve içecek alanlarının bu sıra dışı,farklı anlayışa taşınması muazzam ilgi çekiyor. İlgili şehirlerde valilik ve belediyeler tarafından da kabul gören ve ruhsatlandırılan restoran ve cafe uçaklar farklı görsellik ve ilgi odağı olması sebebiyle yerel halk ve turistler tarafından da ilgi görüyor, yerel otorite tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Hurda uçaklar SKYAIR Shop ile restoran, bistro ve kafeteryalara dönüşüyor ve en önemlisi hayata tekrar geri dönüyor, hizmet veriyor” şeklinde konuştu.

ucak5
Yayınlanma Tarihi:09:00,