‘Paralel yapı nedeniyle iş yapamaz hale geldik’

Son iki yıldır devlet içindeki paralel örgütlenme nedeni ile işyapmakta zorlandıklarını vurgulayan Ali Ağaoğlu, kadrolarıntasfiyesi ile milyar dolarlık projeye hız vereceklerini kaydetti.

‘Paralel yapı nedeniyle iş yapamaz hale geldik’

Birkaç ay önce devlet içindeki bürokrasi engeliyle Türkiye'de artık iş yapılamadığına işaret ederek, yatırımlarını yurtdışına çekeceğini açıklayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, son operasyonların ardından Türkiye'deki
yatırımlarına hız vereceğini açıkladı.

Son iki yıldır paralel yapılanmanın devlet içinde bürokratik engellerle, projelerine engel koyduğunu kaydeden Ağaoğlu, Bakırköy, Yeniköy, Zeytinburnu ve Bağcılar'da bekleyen yaklaşık 3 milyar dolarlık inşaat projesine hız vereceğini kaydetti.

KONYA'YA 1 MİLYARLIK

Dün İstanbul'da düzenlediği basın toplantısı ile son yaşanan gelişmeleri ve gelecek projelerine ilişkin hedeflerini aktaran Ağaoğlu, “Bu yapıya en büyük darbeyi vuran benim, bu yüzden beni tehdit edip yıllardır her işimi tıkadılar. Bize iş yaptırmadılar. Mesela Yeniköy projemiz. Anıtlardan onay aldı ancak 7 yıldır bir imza bekliyor” diye konuştu.

Yaşam mimarı Ağaoğlu, İstanbul'da engele takılan inşaat projeleri için 3 milyar dolarlık yatırım planladıklarını açıkladı. Enerji
alanında da yenilenebilir enerjide Amasya, Seferihisar yatırımlarının daha yeni açıldığını anlatan Ağaoğlu, 1 milyar Euro'luk Konya yatırımının devam ettiğini söyledi.

1 YERİNE 3 ÇALIŞ

Yaşanan bu sürecin atlatılabilmesi için devletin özel sektörün ve halkın birlik olması gerektiği mesajını veren ünlü işadamı Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Müteşebbislere, iş dünyasına da büyük görev düşüyor. İş dünyasının önündeki engellerin kalktığını ve önünün açıldığını düşünüyorum. Yapmamız gereken işimize eskisinden daha büyük gayretle devam etmek. Şimdi paralel yapının ortadan kaldırılmaya başlanmasıyla ekonominin önünden engeller kalkıyor, kalkacak. Biz bugüne kadar 1 çalışıyorsak, şimdi 3 çalışacağız ve daha iyisini yapacağız.”

KÖRFEZ’E 25 MİLYON TL’LİK SATIŞ

Yaşanan olağanüstü durumlara rağmen Körfez yatırımcılarının Türkiye'ye güvenmeye devam ettiğini aktaran etmeye başladıkları Maslak 1453 projesinde Körfez'den bir yatırımcıya hafta sonu 25 milyon liralık satış yaptıklarını belirtti. Körfez ülkelerinden tanıdığı
tüm yatırımcıları tek tek aradığını, hepsinin, “Biz Türkiye'ye güveniyoruz, yatırımlara devam edeceğiz” dediğini anlatan Ağaoğlu, “Tüketiciler endişe etmesin. Yeni kampanyaya da hemen başlıyoruz. Her bütçeye ödeme seçenekleriyle sektör için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

ESNEK ÖDEME SEÇENEĞİ GELECEK

Emlak Konut GYO'nun 60'a yakın müteahhitle bir araya gelerek, yeni bir proje başlatacağını ve ciddi bir hazırlık içinde olduğunu kaydeden Ali Ağaoğlu, şirket olarak gerekirse kârlarından da feragat edebileceklerini söyledi. Ünlü işadamı Ağaoğlu, önümüzdeki dönemlerde daha esnek ödeme seçenekleri ve vadelerle satışlarına devam edeceklerini aktardı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...