Sözcü Plus Giriş

Rusya Türkiye’ye charter uçuşları değerlendirecek

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye'ye charter seferlerinin yenilenmesine ilişkin belgeyi hükümete sundu. Rus yetkililerin Türkiye'ye charter uçuşları yeniden başlatmayı değerlendireceği belirtiliyor. Daha önce yapılan açıklamalarda charter seferlerin bu sene başlamayacağı açıklanmış daha sonra Rusya tarafından bu açıklama düzeltilmişti.

null
Güncellenme: 16:59, 25/07/2016
Rusya Türkiye’ye charter uçuşları değerlendirecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, hükümetin Türkiye’ye charter seferlerine izin verme kararını değerlendirdiğini bildirdi.

Sokolov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda hükümet düzeyinde Türkiye’ye charter seferlerinin başlatılması konusu ayrıca değerlendiriliyor ve tartılıyor. Bu yüzden şu anda birşey söylemek için erken” ifadesini kullandı.

Sokolov, charter seferlerinin yenilenmesi için gerekli belgelerin hükümete sunulduğunun altını çizdi. Ayrıca Bakan Rus uzmanlarının havalimanlarındaki güvenlik konuları sebebiyle Eylül ayında Mısır’ı ziyaret etmeyi planladıklarını belirtti. Sokolov, “Bir sonraki ziyareti Eylül ayında planlıyoruz. Fakat ziyaret tarihi Mısırlı meslektaşlarımızın ne zaman hazır olacağına bağlı” dedi.

DHA

İLGİLİ HABERRus hükümeti charterlar için Türkiye'den güvenlik garantisi bekliyorRus hükümeti charterlar için Türkiye’den güvenlik garantisi bekliyor

İLGİLİ HABERRusya lideri Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme tarihi belli olduRusya lideri Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme tarihi belli oldu

Yayınlanma Tarihi:16:57,