Şimşek Moody’s’i duyunca havalimanı yolundan döndü

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 15 Temmuz darbe girişiminin ardından cenaze törenlerine katılmak için Gaziantep'ten ayrılacağı sırada havalimanına gidecekken Moody's'in not görünümünü incelemek için kredi kurulunu toplayacağı haberini aldığını ve uçağa binmeden geri döndüğünü canlı yaynda anlattı.

Şimşek Moody’s’i duyunca havalimanı yolundan döndü

İşte Şimşek’in NTV canlı yayınında S&P ve Moody’s değerlendirmelerinin de yorumladığı sözleri:

Tam havalimanına gideceğim zaman Moody’s’in kredi kurulunu toplayacağını öğrendim. Tam havalimanına gidecekken geri döndüm onlarla telefonefrans yaptım durumu anlattım. Toplumsal gerilim azalacak dedim. Refrom ortamı olacak. Toplumsal uzlaşı söz konusu dedim.

Hep birlite biz bunu savunduk. CHP’li kardeşim HDP’li kardeşim savunduk.

Moody’s’in notu S&P’den daha yüksek olmasına rağmen önce bize bilgi verdi. Biz kendilerini bilgi vermek istediğimizi belirttik. Hay hay dediler. Bu süreci gözden geçireceğiz dediler.

Karar S&P’nin tabi… Biz işimizi yapacağız onlar işlerini yapacaklar. Bizim haberimiz olmadan önce insan bir arar. Biz sizinle konuşmak istiyoruz derler. Bu çok aceleci bir karar.

dolar-yukseldi-1323471/">İLGİLİ HABERMoody's'i beklerken S&P notumuzu kırdı, dolar yükseldiMoody’s’i beklerken S&P notumuzu kırdı, dolar yükseldi

İLGİLİ HABEROHAL'den sonra dolarda son durumOHAL’den sonra dolarda son durum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...