Sözcü Plus Giriş

Tahliye isteyen İBB’den ‘otogarda tahliye yok’ açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Otogarı’nın tahliye edileceği haberlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, otogarın tahliyesinin söz konusu olmadığı, İBB’nin tespit edilen projeye aykırı imalat ve kullanımları yasal ve rutin bir işlem olarak işletmeciye bildirilmek üzere yazı gönderdiği belirtildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:13, 23/08/2016
Tahliye isteyen İBB’den ‘otogarda tahliye yok’ açıklaması

Açıklamada, otogarın işletme hakkının 4 Mayıs 2019 tarihine kadar Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’nde olduğu ifade edilerek “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile otogar işletmecisi arasında önceden beri devam eden ihtilaflar mevcuttur. İşletmeci, UKOME tarafından, ‘otoparka giriş-çıkışlar ilk 25 dakika için ücretsizdir' şeklinde alınan kararlara uymamaktadır. Vatandaşlarımızın şikayetleri ve belediyemizin tespitlerine istinaden işletmeciye idari para cezası verilmektedir. Bu cezalara karşı açılan davalar reddedilmektedir. Ayrıca, sözleşmeye göre otoparkı işletme hakkı olmadığından işletmeciye 2014 yılında dava açılmış olup halen devam etmektedir” denildi.

SÖZLEŞME DEVAM EDİYOR

İBB'nin otogarın işletmecisine noter aracılığı ile gönderdiği yazının da tespit edilen projeye aykırı imalat ve kullanımlarının yasal ve rutin bir işlem olarak işletmeciye bildirilmesi kapsamında olduğu kaydedildi. İşletmecinin, mevcut durum itibariyle hukuki süreçler dahilinde otogarı işletme hakkının sözleşmeye dayalı olarak devam ettiği belirtilerek “Yasal çerçevede gönderdiğimiz yazı nedeniyle, belediyemize yönelik yapılan ithamlar haksız ve mesnetsizdir” denildi.

yazi
19 Ağustos 2016 tarihinde İBB tarafından gönderilen yazıda otogarın 15 gün içinde tahliyesi isteniyordu. Bugün yapılan açıklamada bunun rutin olduğu belirtirdi.

İLGİLİ HABEROtogarda bedava hizmetten günlük 20 bin TL kazançOtogarda bedava hizmetten günlük 20 bin TL kazanç
İLGİLİ HABEROtogar bu sözleşme ile nasıl boşaltılacak?Otogar bu sözleşme ile nasıl boşaltılacak?
İLGİLİ HABERİBB otogarın tahliyesini istediİBB otogarın tahliyesini istedi

Yayınlanma Tarihi:16:10,