Taşeron işçilere kadro gelecek mi? Taşeron işçilere 720 bin kadro ne zaman gelecek?

Taşeron işçilere kadro müjdesi vatandaşları heyecanlandırdı. Peki taşeron işçilere kadro gelecek mi? Taşeron işçilere kadro vermek için kullanılacak özetl yöntem ne? İşte taşeron işçilerin kadro alması konusunda merak edilenler...

Taşeron işçilere kadro gelecek mi? Taşeron işçilere 720 bin kadro ne zaman gelecek?

Teşeronlara kadro geleceğine dair haberler birçok kişinin kadro umudunun artmasına neden oluyor. Taşeron işçilere ne zaman kadro gelecek sorusu sosyal medyada sık sık sorulmaya başlandı… İşte taşeron işçilere kadro hakkında ayrıntılar. TBMM’ye gelmek üzere bekleyen yasa tasarsında 720 bin taşeron için “özel sözleşmeli personel” formülü uygulanacak. Bu sayede devlette kadro yolu da açılmış olacak.

TAŞERONLAR İÇİN KADRO FORMÜLÜ

“Özel sözleşmeli personel” olarak devlet kadrolarında istihdam edilecek kişiler, çalıştıkları kurumlarda aynı görevleri yapmaya devam edecekler. Öğrenim düzeyleri yaptıkları işten farklı olanlar, eğitimlerine uygun işlere de kaydırılabilecek. Tüm ücretlerde ise standart sağlanacak. Yani aynı işi yapan kamu personeli ile aynı maaşı alacaklar. Böylece bazı taşeron işçilerin maaşları yükeltilecek. Her bir taşeron çalışan için 3’er yıllık sözleşme yapılacak. 65 yaşını doldurmuş işçiler düzenlemeden yararlanamayacak.

SSK EMEKLİSİ SAYILACAKLAR

Bütün kamu kurumlarını bağlayacak şekilde her bir iş kolü için performans kriterleri belirlenecek. Bu personel çakılı sözleşmeli olacak. Yani tayin isteyemeyecek. Maaş zamları diğer kamu personeliyle birlikte olacak. Emeklilikleri ise 4A (SSK) statüsünde hesaplanacak. Öncelikle tüm taşeron işçiler güvenlik ve arşiv araştırmasına tabi tutulacak. Güvenlik ve arşiv araştırması olumlu olmayan personel düzenlemeden yararlanamayacak. Bu soruşturmalardan geçen taşeron işçiler kamuda “özel statülü sözleşmeli personel” olarak istihdam edilecek.

İLGİLİ HABEREmekli maaşı nasıl artar? Emekli maaşını yükseltmek için ne yapmak gerekir?Emekli maaşı nasıl artar? Emekli maaşını yükseltmek için ne yapmak gerekir?

zam-alacak-asgari-maas-artacak-mi-2017-1513591/?utm_source=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber">İLGİLİ HABERİşçi, memur ve emekli ne kadar zam alacak? Asgari maaş artacak mı? (2017)İşçi, memur ve emekli ne kadar zam alacak? Asgari maaş artacak mı? (2017)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...