TBMM asgari ücret kararını verdi!

Vergi diliminden dolayı ücretleri bin 300 TL'nin altına düşen asgari ücretliler için aradaki farkı telafi etmeyi öngören kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

TBMM asgari ücret kararını verdi!

Meclis Genel Kurulu'nda, asgari ücretin 1300 TL'nin altına düşmemesi için Gelir Vergisi Kanununda değişiklik öngören kanun teklifi kabul edildi.

İLGİLİ HABERMaliye Bakanı'ndan asgari ücret açıklaması!Maliye Bakanı’ndan asgari ücret açıklaması!

Genel Kurul'da, Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Yasa, 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki ücretlerde oluşacak kayıpların asgari geçim indirim yoluyla telafisi amacıyla Gelir Vergisi Kanununda değişiklik öngörüyor.

İLGİLİ HABERBakandan asgari ücretlileri rahatlatan açıklamaBakandan asgari ücretlileri rahatlatan açıklama

Yasaya göre; asgari ücretlinin Ekim, Kasım ve Aralık aylarında vergi tarifesinin ikinci dilimine girmesi nedeniyle uğrayacağı aylık 69,91 TL'lik kaybı, asgari geçim indirimi yoluyla telafi edilecek.

İLGİLİ HABERKomisyon asgari ücretle ilgili kanun teklifini kabul etti!Komisyon asgari ücretle ilgili kanun teklifini kabul etti!

Yasaya göre, 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ilişkin net ücretleri Kanunun 103'üncü maddesinde yazılı tarife nedeniyle 32'nci maddedeki esaslara göre sadece kendisi için asgari geçim indirimi hesaplanan asgari ücretlilere 2016 yılı Ocak ayına ilişkin ödenen net ücretin altında kalanlara, bu tutar ile 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ilişkin olarak aylık hesaplanan net ücreti arasındaki fark tutar, ücretlinin asgari geçim indirimine ayrıca ilave edilecek. ANKA

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...