Sözcü Plus Giriş

Twitter Disney’e satılma yolunda

Sosyal medya devi Twitter'ın satışı yine gündemde. Yetkililerin verdiği bilgilere göre Disney Twitter anlaşmasını bitirmeye çok yakın. Microsoft'un teklifi ise kabul edilmedi.

Sozcu.com.tr
14:33 -
Twitter Disney’e satılma yolunda

Bloomberg’ün haberine göre Marvel ve Star Wars serilerinin sahibi Disney Twitter’ı satın almak için görüşmelere başladı.

Disney’in satın alma sürecinde Bank of America’yı yetkilendirdiği belirtiliyor.

Disney ve Twitter yetkilileri konuyla ilgili yorum yapmadı.

İLGİLİ HABERTwitter'da 'beğenmedim' dönemiTwitter’da ‘beğenmedim’ dönemi

TWITTER’IN HİSSELERİ YÜKSELDİ

Twitter’ın kurucusu aynı zamanda Disney’in yönetim kurulu üyesi. ESPN ve ABC’nin de sahibi olan dev şirketin Twitter’ı alacağı haberleri Twitter hisselerini yüzde 2 yükseltti.

Uzmanlara göre Disney Twitter’ı satın alarak bütün ürünlerini pazarlamak için eşsiz bir mecraya sahip olacak.

Disney’in CEO’su Bob Iger gözüpek bir yatırımcı olarak tanınıyor. Iger 2006 yılında göreve geldikten kısa bir süre sonra 7.4 milyar dolara Pixar’ı satın alarak şimşekleri üzerine çekmişti.

VİDEO OYUNLARINDAN TAMAMEN ÇIKTI

Dünyanın en büyük medya şirketi olarak bilinen Disney yeni medya düzenine ayak uydurmaya çalışıyor. Şirket geçen aylarda yüksek masraflardan dolayı video oyunları işinden tamamen çıktıklarını açıklamıştı.

Twitter’ın pazar değerinin 16 milyar dolar olduğu ifade ediliyor. Disney’in Twitter’ı satın alması 1996’da ABC’nin 19 milyar dolara satılmasının ardından medya tarihinin en pahalı el değiştirme işlemi olacak.

İLGİLİ HABERTwitter'a büyük yenilik geliyor!Twitter’a büyük yenilik geliyor!
Disney Twitter yakınlaşmasını bilen kaynaklara göre Microsoft da Twitter için bir teklifte bulundu fakat Twitter bunu kabul etmedi.

Son güncelleme: 14:35 27.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more