Uruguay`dan Sivas`a ithal besilik dana

Uruguay`dan Sivas`a ithal besilik dana

Uruguay`dan Sivas`a ithal besilik dana

Gökhan CEYLAN SİVAS, (DHA) – SİVAS`ta faaliyet gösteren kırmızı et üreticisi Rüstem Altınküpe, et fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle Uruguay`dan 300 besilik dana ithal etti.
Türkiye`de kırmızı et fiyatlarında artış yaşanması nedeniyle geçtiğimiz günlerde hayvan ithalatına izin verildi. Bununla birlikte Sivas`taki bir kırmızı et üreticisi, Sivas Kırmızı Et Üreticileri Birliği`nin öncülüğünde 300 besilik dana ithal etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Çetin Yıldırım, ithalat hakkında bilgi vererek şunları söyledi:
"Üyemiz olan Rüstem Altınküpe için 300 tane Angus, Hereford ve Simental karması olan 8-12 aylık dana ithalatı yaptık. Bu hayvanlar 6-7 ay sonra kesime girecek. Et fiyatlarını dengede tutabilmek için, yerli hayvan tedariğinde problem olduğu için ve fiyatlar standart olmadığı için birliğimiz tarafından her ay 14 bin hayvan ithalatı yapılıyor. Bu partide bizler 5 dolar liman teslimi fiyatıyla 300 tane hayvan getirdik. İsteyen üyelerimize yüzde 30`u peşin, yüzde 70`i de limanda teslim olmak üzere her ay gelen gemiden besi danası vereceğiz."
"CANLI KİLO 16 LİRAYA MAL OLUYOR"
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...