Yerli turisti can simidi yapmayız

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, “Bizim iç turizme sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Yerli turisti can simidi yapmayız

Sayime BAŞÇI / SÖZCÜ

Üst üste gelen terör olayları ve Rusya ile yaşanan siyasi sıkıntıların ardından 2016'ya belirsiz bir başlangıç yapan turizm sektörü, yerli turisti hareketlendirecek erken rezervasyon kampanyasına başladı.

Foto: cihan

THY, Turizm Bakanlığı ve TURSAB desteği ile başlayan kampanyalar kapsamında geçen yılki erken rezervasyonlarda yüzde 20'lik artış kaydettiklerini aktaran Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, “Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemi beraber atlatmak zorundayız. Rusya pazarında daralma var, can simidi olarak iç turizme yöneliyoruz diye bir durum yok. Bizim iç turizme sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

SİGORTALARA DİKKAT EDİN

Bu yıl, 30 Ocak-30 Mayıs tarihlerinde başlatılan erken rezervasyon kampanyası ile tatilcilere nitelikli ve indirimli seyahat imkanı sunduklarına işaret eden Ulusoy, tatil paketi satın alanların sigorta teminatlarına dikkat etmesi gerektiğini  de sözlerine ekledi. Kampanya kapsamında dün İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında konuşan THY Yurtiçi  Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ise “2015 siyasi olayların oldukça zorladığı bir yıl oldu. Sektörümüz de etkilendi bu durumdan. Geçen yıl iç erken rezervasyon satışlarında iç hatlarda yüzde 37, dış hatlarda yüzde 20 artış oldu” bilgisini verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...