Sözcü Plus Giriş

Başbakan Davutoğlu Meclis’te konuşuyor!

AKP lideri ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis'te bugün başlayan bütçe görüşmelerinde konuşuyor...

Güncellenme: 23:51, 26/02/2016
Başbakan Davutoğlu Meclis’te konuşuyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde Genel Kurul’a hitap ediyor…

Başbakan Davutoğlu’nun Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamalarından satır başları şöyle;

– Ankara saldırısında Meclis’in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis’i çalıştırarak burada bir destan yazdınız.

– Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak hangi terör saldırısı olursa olsun. Bu Meclis bu milletin kaderini belirleyen yegane merci olmaya devam edecektir.

– Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Etrafımızda hangi jeopolitik deprem yaşanırsa yaşansın, bu coğrafyada özne olmaya devam edeceğiz

– Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken ‘bunlar’ diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti.

– Genelbaşkanlarınız ‘AK Parti’nin lideri kim?’ diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burda olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır

– Külliye milletindir.

– Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014’te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta.

– Vaadlerimizin yüzde 82’sini yerine getirdik, asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emekliye zam yaptık. 14 yıl içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bütçede en büyük payı eğitime ayırıyoruz.


Yayınlanma Tarihi:22:54,