Sözcü Plus Giriş

11 evden 1 milyon liralık hırsızlığın şüphelileri yakalandı

11 evden 1 milyon liralık hırsızlığın şüphelileri yakalandı

Güncellenme: 15:42, 30/03/2016
11 evden 1 milyon liralık hırsızlığın şüphelileri yakalandı

SAMSUN'da 4 ay içinde 11 eve balkonundan girip yaklaşık 1 milyon lira değerinde altın, Türk Lirası, dolar ve euro çaldıkları iddia edilen 40 yaşındaki Musa C. ve 33 yaşındaki Serhat Ç. polis tarafından gözaltına alındı. 
Olay, geçen yıl meydana geldi. İddiaya göre Musa C., Serhat Ç., Recai C. ve Mevlüt S. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Samsun İlkadım, Tekkeköy, Bafra, 19 Mayıs ve Çarşamba ilçelerinde toplam 11 evin balkonundan girerek yaklaşık 1 milyon lira değerinde Türk Lirası, dolar, euro ve altın çaldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, hırsızlık olaylarının gerçekleştiği yerdeki güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Yapılan tespitin ardından da yakalanmaları için teknik ve fiziki takip başlatıldı. Polisin takibi sırasında şüphelilerden Mevlüt S.'nin diğer şüpheli Recai C.'yi çıkan anlaşmazlık sonrası geçen 29 Ocak tarihinde Ordu'nun Fatsa ilçesi'nde tabancayla ateş ederek öldürdüğü ve tutuklanarak cezaevine gönderildiği ortaya çıktı.
Polis yaptığı çalışmaların ardından hırsızlık olaylarında gözcülük yapıp otomobil kullandıkları belirlenen Musa C.'yi Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde, diğer şüpheli Serhat Ç.'yi ise İstanbul'da yakalayıp Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından her iki şüpheli bugün Bafra İlçe Adliyesi'ne sevk edildi. Öte yandan halen Ordu'da cezaevinde bulunan Mevlüt S. hakkında da soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

DHA